Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Crazy Cars 3 (PC)

Lamborghini: American Challenge PC

Crazy Cars 3

Trzecia i zarazem ostatnia gra z serii Crazy Cars, której PeCetową konwersję opracowała firma Cistar. W porównaniu z poprzednikami, autorzy zawarli olbrzymią ilość zmian, poczynając od modelu jazdy, na ogólnych zasadach rozgrywki kończąc.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Crazy Cars 3 (PC)

producent: Cistar

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja1992

Trzecia i zarazem ostatnia gra z serii Crazy Cars, której PeCetową konwersję opracowała firma Cistar. W porównaniu z poprzednikami, autorzy zawarli olbrzymią ilość zmian, poczynając od modelu jazdy, na ogólnych zasadach rozgrywki kończąc.

Już na dzień dobry mamy pierwsze niespodzianki. Gracz tworzy swoje wirtualne alter-ego, dostaje określoną ilość gotówki do ręki, szybki samochód i całkowitą swobodę w podejmowaniu kolejnych działań. Tematem programu jest udział w nielegalnych wyścigach po zatłoczonych autostradach Stanów Zjednoczonych. Grupa śmiałków, która bierze udział w tej niebezpiecznej zabawie, zostaje podzielona na kilka dywizji. W każdej z nich, do wyboru jest kilkanaście tras, dostępnych po wpłaceniu niezbędnego wpisowego. Jako, że gracz posiada początkowo niewielki zasób gotówki, tak więc i możliwości ma niewiele, ale po wygraniu pierwszych wyścigów i to ulegnie zmianie. Po załatwieniu wszystkich formalności przystępujemy do zawodów. Twoim zadaniem jest oczywiście uzyskać jak najwyższą lokatę na mecie, najlepiej w pierwszej trójce, gdyż tylko te miejsca są premiowane finansowo. To jednak nie jedyna forma zarobku w Crazy Cars 3. Przed każdym wyścigiem możemy bowiem zaryzykować i postawić trochę grosza w zakładach. Jeśli uda nam się pokonać trzech przeciwników, z którymi obstawialiśmy, zgarniamy całą kasę z puli i dodatkowo poszerzamy stan naszego konta.

Zarobione pieniądze możemy wydawać nie tylko na wpisowe do kolejnych wyścigów, ale także na niezbędne usprawnienia samochodów oraz jego reperację (wszystkie zderzenia podczas jazdy mają swoje odbicie na kondycji pojazdu). Chociaż zainstalowanie gadżetów znacznie zwiększa nasze szanse podczas wyścigów. należy pamiętać, że wszyscy przeciwnicy robią dokładnie to samo, nie jest to więc stuprocentowa recepta na końcowy sukces.

Podczas wyścigu nasz samochód widzimy z tyłu, podobnie jak w grach z serii Lotus. Po drodze, oprócz rywali, poruszają się także zwykłe samochody oraz policja, która rusza w pościg za Tobą po każdym, nawet najmniejszym przekroczeniu limitu prędkości. Jako, że w Crazy Cars 3 zawsze jeździ się na pełnym gazie, uwaga stróżów prawa będzie się skupiała na Tobie praktycznie non stop – warto o tym pamiętać w ferworze walki, gdyż skutki zatrzymania są zazwyczaj opłakane.

Pod względem wizualnym gra prezentuje się znakomicie i przypomina wspomniane już wyżej gry z serii Lotus. Poszczególne trasy posiadają zróżnicowaną scenerię, w zależności od tego w której części Stanów Zjednoczonych się aktualnie znajdujemy. Szybka animacja, niezła muzyka i efekty dźwiękowe dopełniają rewelacyjnej całości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Gry podobne do Lamborghini: American Challenge

Wymagania wiekowe Crazy Cars 3

odpowiednia dla każdego wieku