Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive III: The Passion (PC)

Test Drive III: The Passion PC

Test Drive III: The Passion jest trzecią odsłoną legendarnego cyklu samochodowych symulacji. W odróżnieniu od wcześniejszych części serii, gra stworzona została przez wewnętrzny zespół deweloperski firmy Accolade i posiada trójwymiarowe środowisko graficzne.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Test Drive III: The Passion (PC)

producent: Accolade

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia odsłona popularnej serii gier, zatytułowanej Test Drive, po raz pierwszy w historii przygotowana samotnie przez firmę Accolade.

Największą zmianą w stosunku do poprzednich części, Test Drive III jest w pełni trójwymiarowe środowisko z kilkoma elementami krajobrazu, zbudowanymi tradycyjnie, za pomocą sprite’ów. Do wyboru mamy trzy bajeranckie samochody: Chevrolet CERV III, Pininfarina Mythos i Lamborghini Diablo. Niestety, nie dane będzie Ci w pełni rozkoszować się mocą płynącą z silników. Nie dość, że policja bacznie pilnuje, aby użytkownicy dróg przestrzegali ograniczeń prędkości, to jeszcze przy szybszej jeździe łatwo jest się nadziać na przeszkody naturalne, co natychmiast kończy się śmiercią kierowcy. W tej kwestii autorzy zdecydowanie przesadzili z realizmem, zabijając całą przyjemność poruszania się po drogach. Co prawda, ilość obiektów znajdujących się wokół trasy można zmniejszyć, niwelując poziom detali, ale co to za przyjemność jechać po ogołoconym niczym pustynia terenie?

Pod względem wizualnym, gra sprawia przyjemne wrażenie, co wiąże się ze wspomnianym wyżej, trójwymiarowym środowiskiem. Autorzy zadbali o dużą ilość elementów drugoplanowych, dzięki czemu jazda stała się o wiele ciekawsza. Pojawiła się działająca sygnalizacja świetlna, nocą można było skorzystać ze świateł samochodu, a także z wycieraczek, gdy jakiś insekt zginął w uderzeniu z przednią szybą. Wreszcie można skorzystać z biegu wstecznego, w trakcie manewrów przydaje się tylne lusterko. Dla wielbicieli wrażeń estetycznych przygotowano widok z kilku kamer, wprowadzono też możliwość nagrywania powtórek. Generalnie wszystkie te opcje sprawiają dużo radości, o ile lubisz jazdę w okolicach 30 mph, inaczej rozbijesz się na pierwszym, lepszym słupie, co jest największym niestety, mankamentem gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Gry podobne do Test Drive III: The Passion

Wymagania wiekowe Test Drive III: The Passion

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Test Drive III: The Passion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 286
  • 640 KB RAM
  • VGA
Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum 2, Harry Potter) 15/07/10
Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum 2, Harry Potter) 15/07/10

wiadomość15 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o reanimacji studia odpowiedzialnego za serię Test Drive, zmianach w drugim Batman: Arkham Asylum, nowych możliwościach Harry’ego Pottera, zwolnieniach w dwóch znanych studiach i nagrodach rozdanych na imprezie Develop 2010.