Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4XONEPCSwitch
Okładka Horizon Chase Turbo (PS4)

Horizon Chase Turbo

Ulepszona wersja gry Horizon Chase znanej z urządzeń mobilnych. W porównaniu do oryginału w Horizon Chase Turbo poprawie uległa oprawa graficzna, dodano możliwość zabawy na podzielonym ekranie i kilka innych atrakcji.

Wyścigi | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Horizon Chase Turbo (PS4)

data premiery gry:

15maj2018

PC PS4

28lis2018

XONE Switch

Horizon Chase Turbo to ulepszona wersja znanej z urządzeń mobilnych gry Horizon Chase. W porównaniu do oryginału tytuł na platformie PS4, PC itd. doczekał się kilku nowości. Największą jest tryb split-screen, który pozwala na zabawę w multiplayerze na jednym ekranie dla 2-4 graczy. Ponadto usprawnieniu uległa oprawa graficzna. Produkcja w pełni wspiera konsolowe i komputerowe kontrolery oraz oferuje mnóstwo zawartości, która pojawiała się z czasem w mobilnej wersji. Na starcie mamy dostęp do 12 zawodów, 48 miast, 109 tras, 31 pojazdów i 12 ulepszeń.

Mechanika

Produkcja odwołuje się do klasycznych 16-bitowych gier wyścigowych – tych, które oferowały jedynie dwuwymiarową oprawę graficzną, ale za pomocą sprytnych sztuczek tworzyły wrażenie trójwymiaru. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za samochodem, a naszym zadaniem jest oczywiście pokonywanie tras w jak najkrótszym czasie.

Do wyboru jest kilka aut o różnych osiągach. Podczas zabawy rywalizujemy na trasach zlokalizowanych m.in. na pustyniach, obrzeżach miast czy autostradach biegnących przez zielone łąki. Model jazdy jest stuprocentowo zręcznościowy i zawody rozgrywane są w bardzo szybkim tempie.

Kwestie techniczne

Horizon Chase Turbo zachwyca wykonaniem. Autorzy wzięli sposób zachowania kamery i budowy tras z dwuwymiarowych gier wyścigowych wydawanych na 16-bitowe konsole i komputery, ale jednocześnie wszystkie elementy, zarówno samochody, jak i trasy, wykonane zostały w 3D, w formie lekko kanciastych modeli pokrytych prostymi teksturami. Tworzy to bardzo ciekawy efekt, który z jednej strony wygląda nowocześnie, ale także odwołuje się to starej stylistyki.

Równie udana jest oprawa dźwiękowa. Za muzykę odpowiadał bowiem szkocki kompozytor Barry Leitch, czyli człowiek, który stworzył soundtracki do takich klasycznych wyścigowych serii jak Lotus Turbo Challenge, Top Gear czy Supercars.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 2,9 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Gry podobne do Horizon Chase Turbo

Klasyfikacja PEGI Horizon Chase Turbo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Horizon Chase Turbo

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 800 MB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 7

Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019
Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019

wiadomość2 lipca 2019

Firma Sony zdecydowała się na wprowadzenie zmian na liście gier udostępnionych w lipcu abonentom PlayStation Plus. Oprócz Horizon Chase Turbo mogą oni sprawdzić Detroit: Become Human, które zastąpiło niezbyt ciepło przyjęte Pro Evolution Soccer 2019.

PlayStation Plus na lipiec: Pro Evolution Soccer 2019 i Horizon Chase Turbo
PlayStation Plus na lipiec: Pro Evolution Soccer 2019 i Horizon Chase Turbo

wiadomość26 czerwca 2019

Sony podzieliło się tytułami produkcji, które w lipcu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania piłkarskiego Pro Evolution Soccer 2019, a także wyścigowej gry Horizon Chase Turbo.

PC
PS4
XONE
Switch