Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2019, 18:15

PlayStation Plus na lipiec: Pro Evolution Soccer 2019 i Horizon Chase Turbo

Sony podzieliło się tytułami produkcji, które w lipcu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania piłkarskiego Pro Evolution Soccer 2019, a także wyścigowej gry Horizon Chase Turbo.

Poznaliśmy tytuły dwóch gier, które w lipcu subskrybenci PlayStation Plus będą mogli dodać do wirtualnej biblioteki na PlayStation 4. Pierwsza z nich to najnowsza odsłona piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer, która ukazała się pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Gracze mogą pokierować w niej wybraną przez siebie licencjonowaną drużyną i wziąć udział w rozgrywkach ligowych kilkunastu krajów świata. Tytuł był ciepło przyjęty przez krytyków, a średnia jego ocen w serwisie Metacritic wynosi 79 punktów.

Drugą lipcowa produkcją jest zręcznościowa gra wyścigowa Horizon Chase Turbo. Jej twórcy z niezależnego zespołu Aquiris Game Studio, wzorowali się na klasycznych 16-bitowych tytułach z gatunku, takich jak legendarny Outrun. Horizon Chase Turbo ukazało się pierwotnie na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Konsolowy port został wzbogacony o poprawioną oprawę graficzną i oferuje w sumie 12 zawodów, 48 miast, 109 tras, 31 aut wraz z kilkunastoma ulepszeniami, a także możliwość wspólnej zabawy ze znajomym na podzielonym ekranie.

PlayStation Plus na lipiec: Pro Evolution Soccer 2019 i Horizon Chase Turbo - ilustracja #1

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN) Dodajmy, że w sierpniu podwyżce ulegnie cena abonamentu na jeden miesiąc.

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Lipcowa oferta PlayStation Plus:

  1. Pro Evolution Soccer 2019 (PS4)
  2. Horizon Chase Turbo (PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 2 lipca.

Gry, które w lipcu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. Borderlands: The Handsome Collection (PS4)
  2. Sonic Mania (PS4)

Pro Evolution Soccer 2019 oferuje blisko trzysta licencjonowanych drużyn z całego świata.

Na koniec przypomnijmy, że luty był ostatnim miesiącem, kiedy do naszej wirtualnej biblioteki mogliśmy dodać produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3. Od marca subskrybenci otrzymują tylko dwie gry na PlayStation 4. Na razie Sony nie planuje wprowadzać żadnych kolejnych zmian do formuły PlayStation Plus.