Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2019, 16:43

autor: Vergil

Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019

Firma Sony zdecydowała się na wprowadzenie zmian na liście gier udostępnionych w lipcu abonentom PlayStation Plus. Oprócz Horizon Chase Turbo mogą oni sprawdzić Detroit: Become Human, które zastąpiło niezbyt ciepło przyjęte Pro Evolution Soccer 2019.

W zeszłą środę informowaliśmy Was o tym, że w lipcu abonenci PlayStation Plus będą mogli sprawdzić gry Pro Evolution Soccer 2019 oraz Horizon Chase Turbo. W ostatniej chwili jednak firma Sony zdecydowała się na zmianę „ramówki” – najnowsza (jak dotąd) odsłona piłkarskiej serii od Konami została zastąpiona przez Detroit: Become Human (w wydaniu Digital Deluxe Edition, które zawiera między innymi pełną wersję gry Heavy Rain).

Przypomnijmy, że Detroit: Become Human to zrealizowana w formie swoistego „interaktywnego filmu” gra przygodowa. Tytuł zabiera nas w niedaleką przyszłość, w której androidy oraz ludzie żyją obok siebie. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót w momencie, kiedy w wyniku defektu w oprogramowaniu maszyny zaczynają się buntować i odczuwać ludzkie emocje. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad Karą i Markusem stworzonymi do pomocy w domach, a także nad Connorem – prototypem używanym przez policję podczas dochodzeń i negocjacji. To, jak potoczą się ich losy, w dużej mierze zależy od naszych poczynań.

Horizon Chase Turbo natomiast jest grą wyściogwą, dla której źródłem inspiracji były kultowe produkcje tego typu z epoki 16 bitów. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą jednego z kilku samochodów i walczymy o zwycięstwo na zróżnicowanych trasach. Oprócz zabawy w pojedynkę tytuł pozwala na rozgrywkę w towarzystwie maksymalnie czwórki graczy (na podzielonym ekranie). Wrażenie obcowania z klasykiem potęguje soundtrack skomponowany przez Barry'ego Leitcha, w którego portfolio można znaleźć między innymi muzykę do gry Lotus Turbo Challenge.

Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019 - ilustracja #1

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN) Dodajmy, że w sierpniu podwyżce ulegnie cena abonamentu na jeden miesiąc.

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Lipcowa oferta PlayStation Plus:

  1. Detroit: Become Human (PS4)
  2. Horizon Chase Turbo (PS4)

Gry można pobrać za darmo od dzisiaj (2 lipca).

Gry, które w lipcu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. Borderlands: The Handsome Collection (PS4)
  2. Sonic Mania (PS4)
Japoński gigant najwyraźniej doszedł do wniosku, że gra Detroit: Become Human przypadnie do gustu abonentom PlayStation Plus bardziej niż Pro Evolution Soccer 2019. - Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019 - wiadomość - 2019-07-02
Japoński gigant najwyraźniej doszedł do wniosku, że gra Detroit: Become Human przypadnie do gustu abonentom PlayStation Plus bardziej niż Pro Evolution Soccer 2019.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.