Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2019, 16:43

autor: "Vergil"

Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019

Firma Sony zdecydowała się na wprowadzenie zmian na liście gier udostępnionych w lipcu abonentom PlayStation Plus. Oprócz Horizon Chase Turbo mogą oni sprawdzić Detroit: Become Human, które zastąpiło niezbyt ciepło przyjęte Pro Evolution Soccer 2019.

W zeszłą środę informowaliśmy Was o tym, że w lipcu abonenci PlayStation Plus będą mogli sprawdzić gry Pro Evolution Soccer 2019 oraz Horizon Chase Turbo. W ostatniej chwili jednak firma Sony zdecydowała się na zmianę „ramówki” – najnowsza (jak dotąd) odsłona piłkarskiej serii od Konami została zastąpiona przez Detroit: Become Human (w wydaniu Digital Deluxe Edition, które zawiera między innymi pełną wersję gry Heavy Rain).

Przypomnijmy, że Detroit: Become Human to zrealizowana w formie swoistego „interaktywnego filmu” gra przygodowa. Tytuł zabiera nas w niedaleką przyszłość, w której androidy oraz ludzie żyją obok siebie. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót w momencie, kiedy w wyniku defektu w oprogramowaniu maszyny zaczynają się buntować i odczuwać ludzkie emocje. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad Karą i Markusem stworzonymi do pomocy w domach, a także nad Connorem – prototypem używanym przez policję podczas dochodzeń i negocjacji. To, jak potoczą się ich losy, w dużej mierze zależy od naszych poczynań.

Horizon Chase Turbo natomiast jest grą wyściogwą, dla której źródłem inspiracji były kultowe produkcje tego typu z epoki 16 bitów. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą jednego z kilku samochodów i walczymy o zwycięstwo na zróżnicowanych trasach. Oprócz zabawy w pojedynkę tytuł pozwala na rozgrywkę w towarzystwie maksymalnie czwórki graczy (na podzielonym ekranie). Wrażenie obcowania z klasykiem potęguje soundtrack skomponowany przez Barry'ego Leitcha, w którego portfolio można znaleźć między innymi muzykę do gry Lotus Turbo Challenge.

Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019 - ilustracja #1

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN) Dodajmy, że w sierpniu podwyżce ulegnie cena abonamentu na jeden miesiąc.

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Lipcowa oferta PlayStation Plus:

  1. Detroit: Become Human (PS4)
  2. Horizon Chase Turbo (PS4)

Gry można pobrać za darmo od dzisiaj (2 lipca).

Gry, które w lipcu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. Borderlands: The Handsome Collection (PS4)
  2. Sonic Mania (PS4)
Japoński gigant najwyraźniej doszedł do wniosku, że gra Detroit: Become Human przypadnie do gustu abonentom PlayStation Plus bardziej niż Pro Evolution Soccer 2019. - Zmiany w PS Plus na lipiec: Detroit Become Human zamiast PES 2019 - wiadomość - 2019-07-02
Japoński gigant najwyraźniej doszedł do wniosku, że gra Detroit: Become Human przypadnie do gustu abonentom PlayStation Plus bardziej niż Pro Evolution Soccer 2019.