Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2019, 17:03

autor: Froozyy

Twisted Fate nowym bohaterem w Teamfight Tactics

Sporo nowości pojawiło się dzisiaj w Teamfight Tactics. Oprócz zapowiedzi nowego bohatera doczekaliśmy się drobnych zmian w balansie gry oraz dostaliśmy misje powiązane z najnowszym trybem LoL-a.

Sporo nowości w Teamfight Tactics. - Twisted Fate nowym bohaterem w Teamfight Tactics - wiadomość - 2019-07-02
Sporo nowości w Teamfight Tactics.

Minął już prawie tydzień od premiery otwartej bety Teamfight Tactics, nowego trybu w MOBA League of Legends. Gra niewątpliwe nie traci na popularności, a twórcy ciągle wprowadzają zmiany, tak aby sprostać wymaganiom graczy. Właśnie doczekaliśmy się drobnych wzmocnień postaci, zmian w losowaniu bohaterów oraz zapowiedzi Twisted Fate’a. Wszystkie te informacje zebraliśmy dla Was w jednym miejscu, aby ułatwić Wam zaznajomienie się z nowościami w grze.

Nowy bohater w Teamfight Tactics

Na Twitterze ukazała się zapowiedź nowego bohatera zmierzającego do Teamfight Tactics. Jak potwierdził główny producent, Richard Henkel, będzie nim Twisted Fate (widoczny po prawej stronie na zdjęciu poniżej) i pojawi się w grze wraz z nadejściem kolejnego patcha, czyli za około dwa tygodnie. Skorzysta on ze skórki z tej samej serii co Graves, więc sugeruje to, że tak jak on dołączy do piratów. Henkel zdradził też, że kolejne nowe postacie również będą wydawane pojedynczo, co ma wnieść do gry więcej świeżości.

Graves i Twisted Fate skorzystają ze skórek z tej samej serii. - Twisted Fate nowym bohaterem w Teamfight Tactics - wiadomość - 2019-07-02
Graves i Twisted Fate skorzystają ze skórek z tej samej serii.

Wzmocnienia bohaterów

Widać, że Riot Games chce, aby swoją drużynę w Teamfight Tactics można było oprzeć na zróżnicowanych kompozycjach, więc zamiast osłabiać zbyt mocnych bohaterów, zdecydowali się wzmocnić tych słabszych. Zmian doczekały się głównie Demony, których synergia ma teraz większą szansę na spalenie many. Oprócz tego dwójka Yordli – Poppy oraz Veigar – dostała parę drobnych buffów, co może przyczynić się do ich częstszego wyboru. Kilku bohaterów ucieszy się również z mniejszej ilości many potrzebnej do użycia superumiejętności. Dokładną rozpiskę zmian możecie znaleźć na grafice poniżej.

Zajrzyjcie do naszego poradnika, aby poznać najlepsze kompozycje i strategie w Teamfight Tactics!

Pełna lista zmian w najnowszym patchu do TFT.
Pełna lista zmian w najnowszym patchu do TFT.

Zmiany w losowaniu bohaterów

Jedną z ważniejszych zmian jest zwiększenie szans na wylosowanie dwu- oraz trzypoziomowych bohaterów. Prawdopodobieństwo trafienia lepszej jednostki wzrosło prawie o 5% i zdecydowanie ułatwi to budowanie drużyny w późniejszych fazach rozgrywki. Na poniższej grafice możecie zobaczyć dokładne szanse wylosowania bohatera w zależności od waszego poziomu.

Dokładna szansa wylosowania postaci danego poziomu.
Dokładna szansa wylosowania postaci danego poziomu.

Misje w Teamfight Tactics i przepustka Arcade

Wielu graczy nie było zadowolonych, że grając w TFT nie zdobywało się punktów doświadczenia oraz nie można było wykonywać misji związanych z aktualnym wydarzeniem Arcade trwającym w LoL-u. Twórcy jednak wyszli naprzeciw swoim fanom i od dzisiaj, każde zajęcie miejsca w czołowej czwórce przyzna Wam 6 tokenów Arcade, a miejsca poniżej przyznają ich 3. Dodatkowo rozegranie trzech gier przyzna Wam nagrodę związaną z misją pierwszej wygranej dnia, czyli 18 tokenów. Warto jednak pamiętać, że te opcje są dostępne tylko dla posiadaczy przepustki Arcade.

Riot Games przygotowało również szereg misji związanych z nowym trybem. Nagrody obejmują takie rzeczy jak Małe Legendy, skórki do aren, losowe emotki oraz ikony. Wszystko możecie znaleźć w zakładce Potyczki Taktyczne w swoim kliencie gry.

Teraz za granie w Teamfight Tactics otrzymamy nagrody. - Twisted Fate nowym bohaterem w Teamfight Tactics - wiadomość - 2019-07-02
Teraz za granie w Teamfight Tactics otrzymamy nagrody.

Fani TFT powinni być zadowoleni z tempa zmian jakie pojawią się w grze. Co prawda potrzebnych jest jeszcze sporo usprawnień w samym balansie rozgrywki, ale pozostaje mieć nadzieję, że do czasu wypuszczenia gier rankingowych twórcy uporają się z jej największymi problemami.