Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2016, 15:07

autor: Góral

Debiut Dead Island Definitive Collection; zobacz porównanie graficzne starej i nowej wersji

Wczoraj na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz pecetach firma Deep Silver wydała stworzony przez Techland pakiet Dead Island: Definitive Collection. Ekipa Digital Foundry postanowiła porównać grę Dead Island: Definitive Edition z oryginałem z 2011 roku.

Wczoraj na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Dead Island: Definitive Collection, czyli zestaw składający się z odświeżonych wersji Dead Island i Dead Island Riptide. Deweloperzy przenieśli oba tytuły na Chrome Engine 6, co zaowocowało lepszymi teksturami, nowym systemem oświetlenia, udoskonalonymi modelami postaci i nie tylko. Tyle w teorii, a jak to wygląda w praktyce? Odpowiedź na to pytanie przynosi ekipa Digital Foundry, która na YouTubie opublikowała poniższy materiał wideo, porównujący Dead Island: Definitive Edition (w wersji na PS4 / XOne) z oryginałem z 2011 roku. Zmiany zdecydowanie są zauważalne, ale czy faktycznie nowe wydanie wypada lepiej? W komentarzach pod materiałem nie brakuje opinii osób, którym stara wersja podoba się bardziej, m.in. dzięki kolorowej stylistyce, która może i wygląda mniej realistycznie, ale za to nadaje grze charakteru. Dodatkowo w późniejszej części nagrania porównano także odświeżoną jedynkę w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Wniosek jest jeden – gra na obu platformach wygląda praktycznie tak samo.

Dead Island: Definitive Collection kupicie w naszym kraju w cenach zaczynających się od około 75 zł (PC) i 123 zł (konsole). Ponadto obie odświeżone gry możecie nabyć osobno w ramach cyfrowej dystrybucji. W przypadku Xboksa One kosztują po 69,99 zł, 79 zł na PlayStation 4, a użytkownicy PC-tów muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 19,99 euro, a więc około 88 zł (Steam) za jeden tytuł. Oznacza to, że posiadaczom „blaszaków” bardziej opłaca się pudełkowe wydanie zawierające obie części. Wszystkie wydania dostępne są w polskiej wersji językowej (napisy).

Dead Island: Definitive Collection to odświeżone Dead Island i Dead Island Riptide. - Debiut Dead Island Definitive Collection; zobacz porównanie graficzne starej i nowej wersji - wiadomość - 2016-06-01
Dead Island: Definitive Collection to odświeżone Dead Island i Dead Island Riptide.

Seria Dead Island została zapoczątkowana w 2011 roku grą o tym samym tytule. Część pierwsza opowiada o grupie osób, która trafiła do tropikalnego kurortu, gdzie rozpętała się epidemia zombie. Zabawa, obserwowana z perspektywy pierwszej osoby, koncentruje się na walce, głównie przy użyciu broni białej, eksploracji kolejnych lokacji, wytwarzaniu przedmiotów itd. Produkcja została stworzona przez polskie studio Techland, które odpowiada także za kontynuację Dead Island Riptide. Obecnie trwają prace nad Dead Island 2, aczkolwiek tym razem projekt powstaje w Sumo Digital.