Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2016, 16:00

Mafia III - znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej

Winyle, nieśmiertelniki, litografie - to tylko część dodatków, jakie znajdą się w klimatycznej edycji kolekcjonerskiej gry Mafia III, czyli najnowszej odsłony kultowego cyklu o amerykańskich gangsterach.

Firmy 2K oraz Hangar 13 zaprezentowały zawartość edycji kolekcjonerskiej Mafii III, kolejnej odsłony kultowego cyklu inspirowanego amerykańskim półświatkiem przestępczym lat 30. i 50. Mafia III: Collector’s Edition będzie zawierała zarówno fizyczne, jak i cyfrowe bonusy, które pozwolą lepiej wczuć się w burzliwe czasy roku 1968 w fikcyjnym Nowym Bordeaux w stanie Luizjana. Edycja kolekcjonerska w cenie 149,99 dolarów (ok. 590 złotych) będzie dostępna równocześnie z premierą Mafii III – 7 października 2016 roku zarówno na PlayStation 4, Xbox One jak i PC.

Mafia III - znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej - ilustracja #1

W skład Mafia III Collector’s Edition wchodzą:

  • Mafia III: Official Soundtrack of New Bordeaux – 180-gramowy winyl zawierający największe hity lat 60. w wykonaniu Otisa Reddinga i Carli Thomas, Sama Cooke’a, The Animals i wielu innych.
  • Mafia III: Original Game Score – 180-gramowy winyl zawierający oryginalny soundtrack z Mafii III skomponowany przez Jessego Harlina i Jima Bonneya.
  • Ekskluzywne grafiki – dwie litografie zaczerpnięte z Playboya i Alberto Vargas Estate.
  • Album z grafikami The art of Mafia III56-stronicowy zbiór grafik koncepcyjnych prezentujących Nowe Bordeaux.
  • Nieśmiertelnik Lincolna Claya.
  • Podstawki pod napoje ze sztucznej skóry.
  • Przepustka sezonowa.
Mafia III - znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej - ilustracja #2

Dodatkowo wszyscy, którzy zdecydują się na zakup dowolnej edycji Mafii III w pre-orderze, otrzymają Pakiet Rodzinny. W jego skład wejdą trzy unikalne pojazdy poruczników oraz broń do wykorzystania w grze po premierze. Twórcy poinformowali również, że od dziś (1.06) do 8 czerwca m.in. na Steamie lub Muve.pl będzie można kupić Mafię II z 80-procentową zniżką.

Mafia to seria trzecioosobowych gier akcji, nawiązujących do kina gangsterskiego typu "Ojca chrzestnego”. Marka wykreowana została przez czeskie studio Illusion Softworks (obecnie 2K Czech), które sprawuje pieczę nad jej rozwojem. Pierwsza gra z cyklu – Mafia: The City of Lost Heaven – ukazała się w 2002 roku w wersji na komputery PC. Na pełnoprawną kontynuację fani musieli poczekać do 2010 roku. Gra Mafia II wydana została w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wspólnym mianownikiem gier z serii Mafia są realia zorganizowanej przestępczości w Ameryce Północnej w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Gracz wciela się w rolę początkującego gangstera, który stopniowo wspina się po szczeblach mafijnej kariery.