Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS4PC
Okładka Pavilion (PSV)
OkładkaPavilion (PSV)

Pavilion

Izometryczna przygodówka, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia VisionTrick Media. Pavilion jest określane przez twórców mianem gry czwartoosobowej. Oznacza to, że gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad bohaterem.

Przygodowe | widok izometryczny | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pavilion Premiera

22wrz2016

PC

data nieogłoszona

PSV PS4

Gry podobne do Pavilion

The Bridge

Lumo

Back to Bed

Pavilion to utrzymana w atmosferze marzeń sennych izometryczna gra przygodowa. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia VisionTrick Media.

Autorzy opisują swoje dzieło jako grę, w której akcja ukazana jest z perspektywy czwartej osoby. Ta dziwna definicja w rzeczywistości oznacza po prostu, że nie otrzymujemy bezpośredniej kontroli nad głównym bohaterem. Zamiast tego wcielamy się opiekującą się nim istotę i wpływamy na jego ruchy poprzez manipulowanie otoczeniem oraz zmysłami naszego podopiecznego. Akcja osadzona została w świecie niczym z marzeń sennych, będącym tajemnicą zarówno dla nas jak i ludzkiego bohatera. W miejscu tym elementy realne i fantastyczne zostały splecione w jedną spójną rzeczywistość, a zadaniem gracza jest skierowanie oddanego pod jego pieczę człowieka na ścieżkę prowadzącą do prawdy.

Bohater sterowany jest przez rozbudowany moduł sztucznej inteligencji. Gracz otrzymuje możliwość manipulowania przedmiotami otoczenia oraz wpływania na dźwięki, światło oraz inne elementy, które determinują sposób, w jaki nasz podopieczny postrzega otaczającą go rzeczywistość. Te narzędzia służą do kształtowania zachowania bohatera i tym samym umożliwią nam zmuszenie do go wykonywania określonych akcji.

Akcja w Pavilion ukazana jest z nietypowej dla przygodówek kamery izometrycznej. Grafika jest jedną z najmocniejszych stron gry. Autorzy stworzyli wirtualny świat łącząc zdjęcia, rysunki i elementy wygenerowane przez komputer, tworząc w sumie nietypową, ale bardzo atrakcyjną wizualnie mieszankę.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pavilion: 16+

Pavilion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • Windows 7
PC
PSV
PS4