Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPCPS4
Okładka Pavilion (PSV)

Pavilion

Izometryczna przygodówka, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia VisionTrick Media. Pavilion jest określane przez twórców mianem gry czwartoosobowej. Oznacza to, że gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad bohaterem.

Przygodowe | widok izometryczny | indie

Okładka Pavilion (PSV)

data premiery gry:

22wrz2016

PC

data nieogłoszona

PSV PS4

Pavilion to utrzymana w atmosferze marzeń sennych izometryczna gra przygodowa. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia VisionTrick Media.

Autorzy opisują swoje dzieło jako grę, w której akcja ukazana jest z perspektywy czwartej osoby. Ta dziwna definicja w rzeczywistości oznacza po prostu, że nie otrzymujemy bezpośredniej kontroli nad głównym bohaterem. Zamiast tego wcielamy się opiekującą się nim istotę i wpływamy na jego ruchy poprzez manipulowanie otoczeniem oraz zmysłami naszego podopiecznego. Akcja osadzona została w świecie niczym z marzeń sennych, będącym tajemnicą zarówno dla nas jak i ludzkiego bohatera. W miejscu tym elementy realne i fantastyczne zostały splecione w jedną spójną rzeczywistość, a zadaniem gracza jest skierowanie oddanego pod jego pieczę człowieka na ścieżkę prowadzącą do prawdy.

Bohater sterowany jest przez rozbudowany moduł sztucznej inteligencji. Gracz otrzymuje możliwość manipulowania przedmiotami otoczenia oraz wpływania na dźwięki, światło oraz inne elementy, które determinują sposób, w jaki nasz podopieczny postrzega otaczającą go rzeczywistość. Te narzędzia służą do kształtowania zachowania bohatera i tym samym umożliwią nam zmuszenie do go wykonywania określonych akcji.

Akcja w Pavilion ukazana jest z nietypowej dla przygodówek kamery izometrycznej. Grafika jest jedną z najmocniejszych stron gry. Autorzy stworzyli wirtualny świat łącząc zdjęcia, rysunki i elementy wygenerowane przez komputer, tworząc w sumie nietypową, ale bardzo atrakcyjną wizualnie mieszankę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Pavilion

Wymagania wiekowe Pavilion

16+

Wymagania sprzętowe Pavilion

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1 GHz, 512 MB RAM, Windows 7

Wieści ze świata (Pavilion, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn) 10/9/13
Wieści ze świata (Pavilion, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn) 10/9/13

wiadomość10 września 2013

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi gry Pavilion oraz nowej odsłony serii Earth Defense Force, beta testach Final Fantasy XIV: A Realm Reborn w wersji na PlayStation 4, a także darmowym tygodniu z Awesomenauts na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PSV
PS4