Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPS3XONEPCPS4WiiU
Okładka Four Sided Fantasy (PSV)

Four Sided Fantasy

Opracowana przez niezależne studio Ludo Land oryginalna produkcja, łącząca elementy gry logicznej oraz platformówki.

Logiczne | platformówki | 2D | crowdfunding | indie

Okładka Four Sided Fantasy (PSV)

data premiery gry:

anulowana

PS3 PSV WiiU

30sie2016

PS4 PC

22wrz2016

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Four Sided Fantasy to nietypowa gra logiczna, w której główną rolę odgrywają perspektywiczne zagadki. Gracz, wcielając się w młodego chłopca, trafia do niezwykłego świata, w którym może manipulować rzeczywistością i dzięki temu jest w stanie rozwiązać łamigłówki pojawiające się na jego drodze. Za grę odpowiada studio Ludo Land, znane m.in. z The Forth Wall.

Rzeczywistość, w której rozgrywa się historia, na pierwszy rzut oka nie wydaje się wyjątkowa. Główny bohater trafia do spokojnej krainy pełnej drzew, pól i malowniczych pejzaży. Szybko okazuje się jednak, że wydostanie się z niej nie należy do najprostszych – wiele z miejsc jest po prostu niedostępnych. Postać sterowana przez gracza odkrywa jednak, że to, gdzie się znalazła jest jedynie wytworem jej wyobraźni, a to oznacza, że normalne prawa fizyki tu nie obowiązują. Na tym założeniu została oparta cała mechanika rozgrywki. Możemy więc dowolnie manipulować położeniem świata (np. przekręcając go w bok), ale także korzystać z niezwykłej umiejętności „przeskakiwania” między miejscami poprzez dochodzenie do krawędzi ekranu. Przejście przez jedną z nich sprawia, że automatycznie znajdziemy się po przeciwstawnej stronie mapy. Korzystając z tej zależności, możemy dowolnie podróżować w dół, górę, lewo i prawo, odnajdując przejścia, których wcześniej nie widzieliśmy. Praktycznie wszystkie logiczne zagadki, na które natrafiamy, wymagają manipulowania przestrzenią właśnie w powyższy sposób.

Four Sided Fantasy oprócz unikatowego systemu poruszania się oferuje także niezwykle oryginalną oprawę graficzną. Całość została przedstawiona w oszczędnym 2D, ale abstrakcyjne kreacje oraz lekko wypłowiała paleta barw sprawiają, że gracz zostaje błyskawicznie wchłonięty w specyficzny klimat produkcji. Pomaga temu także lekko psychodeliczna ścieżka dźwiękowa, przywodząca na myśl niepokojący sen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Four Sided Fantasy

Klasyfikacja PEGI Four Sided Fantasy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Four Sided Fantasy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • AMD A8-3500M 1.50 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Radeon HD 6620G lub lepsza
  • Windows 7
PC
PS3
PS4
PSV
WiiU
XONE