Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCPS3X360
Okładka JUJU (AND)

JUJU

Pełna humoru, klasyczna platformówka 2,5D zaprojektowana przez polskie studio Flying Wild Hog. W grze JUJU ratujemy świat przed pradawnym złym duchem, przywołanym z innego wymiaru przez parę głównych bohaterów – tytułową pandę Juju oraz jej kolegę, jaszczurkę Peyo.

Zręcznościowe | platformówki | polskie | indie | 2.5D

Okładka JUJU (AND)

data premiery gry:

9gru2014

PC PS3 X360

27maj2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

JUJU to kolejna gra stworzona przez polski zespół Flying Wild Hog. Tytuł znacznie różni się od poprzednich dokonań zespołu, gdyż wcześniej tworzył on efektowne strzelanki FPP (Shadow Warrior i Hard Reset), a tym razem wyprodukował wesołą, dwuwymiarową platformówkę. Produkcja nawiązuje do klasycznych przedstawicieli gier platformowych, oferując szereg sekwencji zręcznościowych, rozmaite sekrety do odkrycia oraz walkę z przeciwnikami, w tym oczywiście z groźnymi i wielkimi bossami. Dodatkowo twórcy zatroszczyli się o tryb współpracy dla dwóch osób.

Gra opowiada o dwójce bohaterów, tytułowym Juju i jego koledze Peyo, którzy przeszkodzili ojcu Juju, szamanowi Jambee, w odprawieniu magicznego rytuału i tym samym przyczynili się do przywołania złego pradawnego ducha. Ten uwięził Juju, a teraz zagraża całemu światu. Ciekawska dwójka bohaterów musi wiec odnaleźć klucze niezbędne do zapieczętowania złej siły, uratowania ojca i ocalenia świata.

Rozgrywka opiera się na zasadach klasycznych gier platformowych, więc do naszych zadań należy przede wszystkim pokonywanie napotkanych przeszkód oraz walka z przeciwnikami. Podczas podróży towarzyszy nam jaszczurka Peyo oraz Guardian of the Mask, który wskazuje drogę i udziela cennych porad. Tytuł umożliwia przejście kampanii zarówno samemu, jak i w ramach współpracy z drugą osobą. Współgracz może w dowolnej chwili dołączyć do zabawy, przejmując kontrolę nad Peyo. Całość została oprawiona zabawną, kolorową oprawą graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Klasyfikacja PEGI JUJU

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe JUJU

Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Nvidia Shield
  • Game Controller
Games with Gold na lipiec 2020 – m.in. WRC 8 i Saints Row 2
Games with Gold na lipiec 2020 – m.in. WRC 8 i Saints Row 2

wiadomość25 czerwca 2020

Firma Microsoft ujawniła listę gier, które w lipcu trafią do abonentów Xbox Live Gold w ramach usługi Games with Gold. Posiadacze Xboksa 360 otrzymają m.in. Saints Row 2, natomiast gracze bawiący się na Xboksie One zagrają dodatkowo m.in. w WRC 8.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 czerwca 2014 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 czerwca 2014 r.)

wiadomość23 czerwca 2014

W minionym tygodniu wszyscy odpoczywali po targach E3, ale mimo to na polskim rynku wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy. Premierę miała jedna rodzima superprodukcja mobilna, udostępniono nowe materiały video z nadchodzących projektów, a popularna tania seria wydawnicza została zasilona dodatkowymi tytułami.

JUJU nową grą studia Flying Wild Hog, twórców Shadow Warrior
JUJU nową grą studia Flying Wild Hog, twórców Shadow Warrior

wiadomość21 maja 2014

Polskie studio Flying Wild Hog, znane z gier Shadow Warrior i Hard Reset, ujawniło swój nowy projekt. Będzie to dwuwymiarowa platformówka na komputery PC i konsole zatytułowana JUJU. Produkcja opowie o pandzie, która musi ocalić swojego ojca i świat przed złym duchem. Tytuł ukaże się jesienią bieżącego roku.

PC
PS3
X360
AND