Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2014, 18:36

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 czerwca 2014 r.)

W minionym tygodniu wszyscy odpoczywali po targach E3, ale mimo to na polskim rynku wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy. Premierę miała jedna rodzima superprodukcja mobilna, udostępniono nowe materiały video z nadchodzących projektów, a popularna tania seria wydawnicza została zasilona dodatkowymi tytułami.

Mobilna gra Godfire rozpoczęła w minionym tygodniu podbój App Store. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 czerwca 2014 r.) - wiadomość - 2014-06-24
Mobilna gra Godfire rozpoczęła w minionym tygodniu podbój App Store.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Tanie serie

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Wydawana przez firmę Cenega tania seria Pomarańczowa Kolekcja Klasyki poszerzyła się o sześć nowych tytułów:

  1. IL-2 Sturmovik: 1946;
  2. King's Bounty: Wojownicy Północy - Wydanie kompletne (gra plus dodatek Lód i ogień oraz pakiet zbroi);
  3. Mortal Kombat: Komplete Edition (gra plus wszystkie dodatki);
  4. Ridge Racer Unbounded: Wydanie kompletne rozszerzone (gra plus wszystkie dodatki);
  5. Saints Row The Third;
  6. Sid Meier's Civilization IV: Wydanie kompletne rozszerzone (zawiera wersję podstawową, dodatki Warlords i Beyond the Sword oraz grę Sid Meier's Civilization IV: Colonization)

Każda z nich sprzedawana jest w cenie 34,99 zł.

Pozostałe wieści

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 czerwca 2014 r.) - ilustracja #2

Miniony tydzień był kolejnym, który obfitował w nowe informacje dotyczące gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy udzielili kilku wywiadów i dowiedzieliśmy się z nich m.in., że znajomość poprzednich części nie będzie niezbędna, by zrozumieć historię, ale pozwoli cieszyć się wszystkimi jej smaczkami i drobnymi niuansami. Ponadto podejmowane przez graczy decyzje w dramatyczny sposób wpłyną na kształt wirtualnego świata.

Dowiedzieliśmy się również, że na PlayStation 4 gra będzie działała w rozdzielczości 1080p, podczas gdy na Xboksie One „jedynie” w 900p. Na obu platformach autorzy celują w 30 klatek na sekundę. Poziom detali wersji konsolowych ma odpowiadać ustawieniom wysokim z PC. Gracze komputerowi dysponujący odpowiednio mocnym sprzętem będą mogli wyłączyć jeszcze lepsze ustawienia ultra.

Do sieci trafiły też materiały pochodzące z dokumentacji produkcyjnej gry, wypełnione grafikami oraz informacjami, które można uznać za spore spoilery. Twórcy zapewnili jednak, że ten wyciek nie wpłynie na premierę gry i zadebiutuje ona zgodnie z planem, czyli 24 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Premiera Godfire: Rise of Prometheus

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiła mobilna gra akcji Godfire: Rise of Prometheus, czyli najnowsza produkcja polskiego studia Vivid Games. Tytuł dostępny jest obecnie wyłącznie w wersji na system iOS, w cenie 5,99 euro, czyli w przeliczeniu około 24 złote. W planach jest także wersja na Androida, która ukaże się w późniejszym terminie.

  1. Godfire: Rise of Prometheus na App Store

Jak dotąd produkcja zbiera bardzo pozytywne opinie. Chwalony jest zwłaszcza brutalny system walki oraz wysokiej jakości oprawa graficzna.

JUJU – zapis prezentacji z E3 2014

Znane z gier Shadow Warrior i Hard Reset polskie studio Flying Wild Hog zaprezentowało podczas targów E3 swój nowy projekt, czyli platformówkę JUJU. Teraz zapis tej demonstracji został udostępniony szerokiej publiczności.

Przypomnijmy, że gra zmierza na pecety oraz nieokreślone jeszcze dokładnie konsole, a jej premiera nastąpi przed końcem roku.

Hellraid – nowy zwiastun

Do sieci trafił też nowy zwiastun gry Hellraid autorstwa polskiego studia Techland, który zapoznaje widza z najważniejszymi cechami projektu. Produkcja trafi w przyszłym roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w pierwszym kwartale 2014 r.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 czerwca 2014 r.) - ilustracja #4

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował raport zawierający wyniki sprzedaży polskich magazynów branżowych za pierwszy kwartał tego roku. Liderem jak zwykle okazał się magazyn CD-Action, który co miesiąc kupowy średnio 86 944 osoby, czyli o 3,85% mniej niż w analogicznym okresie 2013 roku. Na drugim miejscu znalazł się PC Format z wynikiem 65 751 egzemplarzy (spadek o 14,83%).

Największym przegranym było pismo PC World, które w pierwszym kwartale 2014 roku osiągnęło wyniki aż o 44,81% niższe niż w roku ubiegłym, co spowodowało, że periodyk spadł na piąte miejsce w rankingu.

Ciekawe linki

  1. Enemy Front zaliczył niezły start. Top Empik - Tydzień 24
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

JUJU

JUJU