Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2014, 12:54

autor: luckie

Wiedźmin 3: Dziki Gon – wyciek nie wpłynie na datę premiery

Studio CD Projekt RED zapewnia, że atak hackerski, w wyniku którego wyciekło sporo materiałów z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, nie wpłynie na premierę produkcji. Pragnąc oszczędzić Wam i sobie spoilerów, nie opisujemy szczegółów wycieku – warto jednak rzucić okiem na mapę Ard Skellige, jednego z obszarów w grze.

Wiedźmin 3 będzie niewątpliwie grą dużą - Wiedźmin 3: Dziki Gon – wyciek nie wpłynie na datę premiery - wiadomość - 2014-06-23
Wiedźmin 3 będzie niewątpliwie grą dużą

Jak podawaliśmy wczoraj, w wyniku włamania do komputera jednej z pracowniczek studia CD Projekt Red do sieci wyciekło sporo informacji na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dziś twórcy skomentowali owe zdarzenie i zapewnili, że w żaden sposób nie wpłynie ono na datę premiery tytułu. Tomasz Tinc z CD Projekt RED wydał następujące oświadczenie w tej sprawie:

„W wyniku obejścia naszego systemu zabezpieczeń do sieci przedostał się szereg plików dokumentujących proces produkcyjny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z różnych okresów developmentu. Część z nich zawiera informacje na temat fabuły Wiedźmina. Prosimy o cierpliwość i przestrzegamy graczy przed czytaniem ujawnionych informacji, ponieważ mogą one zmniejszyć przyjemność z samodzielnego odkrywania gry. Ujawnienie dokumentów w żaden sposób nie wpływa na harmonogram prowadzonych prac.”

Opublikowany na Reddicie przeciek zawiera m.in. grafiki koncepcyjne z Wiedźmina 3, bestiariusz, listę postaci niegrywalnych, a także szczegóły dotyczące różnych zakończeń gry. Chcąc uniknąć dużych spoilerów, odradzamy szukania owych materiałów. Jedyną grafiką, którą zdecydowaliśmy się pokazać jest mapa Ard Skellig, największej wyspy archipelagu Skellige. Naniesione na niej numerki oznaczają miejsca, w których twórcy ukryli coś ciekawego. Warto zauważyć, że niektóre z tych punktów umieszczono na morzu – a jak wiemy, w grze pojawi się możliwość nurkowania oraz żeglowania.

Mapa Ard Skellige z zaznaczonymi ciekawymi miejscami - Wiedźmin 3: Dziki Gon – wyciek nie wpłynie na datę premiery - wiadomość - 2014-06-23
Mapa Ard Skellige z zaznaczonymi ciekawymi miejscami

Ogółem świat gry ma się składać z pięciu regionów – dwa z nich to widoczne powyżej Skellige oraz ujawnione podczas targów E3 okolice Novigradu. Wspomniane dokumenty zawierają też informacje o 64 potworach i 174 utworach muzycznych oraz blisko setce różnych modeli postaci. Bez wchodzenia w szczegóły, wyciek daje pewne pojęcie o ogromnej skali produkcji. Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

  1. Oficjalna strona internetowa Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Zapowiedź Wiedźmin 3: Dziki Gon – przygotujcie się na jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat