Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PCPSVPS3WiiUX360XONE
Okładka The Bridge (PS4)

The Bridge

Dwuwymiarowe połączenie platformówki i gry logicznej, rozgrywające się w czarno-białym świecie wzorowanym na iluzjonistycznych obrazach M.C. Eschera.

Logiczne | platformówki | 2D

Okładka The Bridge (PS4)

data premiery gry:

22lut2013

PC

13lis2013

X360

18sie2015

PS4 PS3 PSV

19sie2015

XONE

20sie2015

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Bridge na komputerach PC to dwuwymiarowy miks platformówki i gry logicznej, którą stworzył amerykański zespół, składający się z dwóch debiutujących twórców – Ty Taylora oraz Mario Castanedy. Obaj rozpoczęli pracę nad grą z myślą o zaliczeniu przez Taylora zadania na uczelni, ale z czasem produkcja wyewoluowała w pełnoprawny tytuł. Co ważne, jeszcze przed premierą była ona wielokrotnie nagradzana na różnych festiwalach oraz opisywana przez serwisy promujące niezależnych deweloperów.

Model rozgrywki podobny jest nieco do japońskiego Echochrome z PlayStation 3 i PSP. Gracze sterują postacią, poruszająca się po dwuwymiarowej planszy, będącej wariacją na temat iluzjonistycznego malarstwa Holendera M.C. Eschera. Jego sławne obrazy wykorzystują złudzenia optyczne tworząc niemożliwe do odtworzenia w rzeczywistości bryły geometryczne lub architekturę. Podobnie jak większość prac artysty także całe The Bridge zostało zrealizowane w odcieniach czerni i bieli, przywołujących na myśl szkice ołówkiem lub piórkiem.

W trakcie zabawy gracze pomagają głównemu bohaterowi znaleźć wyjście z 48 dostępnych poziomów, wykorzystujących różne rodzaje trików zakłócających naszą percepcję. Aby tego dokonać twórcy do naszej dyspozycji oddali, między innymi, możliwość manipulowania grawitacją, tworzenia grawitacyjnych wirów oraz przejścia do alternatywnych i lustrzanych wersji danego levelu. Po sukcesywnym ukończeniu wszystkich scenariuszy odblokowujemy nowy tryb gry. Zmierzymy się w nim z trudniejszymi wersjami już zaliczonych lokacji, dodatkowo odblokowując bonusowe zakończenie kampanii. Osoby mające problemy z łamigłówkami mogą liczyć na wewnętrzny system podpowiedzi i wskazówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 255 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Bridge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Bridge

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.7 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
 • 500 MB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
The Bridge od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
The Bridge od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość23 stycznia 2020

Dziś za darmo w Epic Games Store udostępniona została niezależna produkcja The Bridge, która jest połączeniem platformówki 2D oraz gry logicznej. Natomiast kolejnym darmowym tytułem będzie Farming Simulator 19.

Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home
Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home

wiadomość15 czerwca 2015

Oprócz wielu dużych produkcji, Xbox One doczeka się w najbliższych miesiącach także ponad trzydziestu gier niezależnych, wśród których znajdzie się Tacoma od twórców Gone Home.

PC
X360
XONE
PS4
PS3
WiiU
PSV