Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEX360PSVPS4WiiUPCPS3
Okładka The Bridge (XONE)

The Bridge

Dwuwymiarowe połączenie platformówki i gry logicznej, rozgrywające się w czarno-białym świecie wzorowanym na iluzjonistycznych obrazach M.C. Eschera.

Logiczne | platformówki | 2D

Okładka The Bridge (XONE)

data premiery gry:

22lut2013

PC

13lis2013

X360

18sie2015

PS4 PS3 PSV

19sie2015

XONE

20sie2015

WiiU

The Bridge na komputerach PC to dwuwymiarowy miks platformówki i gry logicznej, którą stworzył amerykański zespół, składający się z dwóch debiutujących twórców – Ty Taylora oraz Mario Castanedy. Obaj rozpoczęli pracę nad grą z myślą o zaliczeniu przez Taylora zadania na uczelni, ale z czasem produkcja wyewoluowała w pełnoprawny tytuł. Co ważne, jeszcze przed premierą była ona wielokrotnie nagradzana na różnych festiwalach oraz opisywana przez serwisy promujące niezależnych deweloperów.

Model rozgrywki podobny jest nieco do japońskiego Echochrome z PlayStation 3 i PSP. Gracze sterują postacią, poruszająca się po dwuwymiarowej planszy, będącej wariacją na temat iluzjonistycznego malarstwa Holendera M.C. Eschera. Jego sławne obrazy wykorzystują złudzenia optyczne tworząc niemożliwe do odtworzenia w rzeczywistości bryły geometryczne lub architekturę. Podobnie jak większość prac artysty także całe The Bridge zostało zrealizowane w odcieniach czerni i bieli, przywołujących na myśl szkice ołówkiem lub piórkiem.

W trakcie zabawy gracze pomagają głównemu bohaterowi znaleźć wyjście z 48 dostępnych poziomów, wykorzystujących różne rodzaje trików zakłócających naszą percepcję. Aby tego dokonać twórcy do naszej dyspozycji oddali, między innymi, możliwość manipulowania grawitacją, tworzenia grawitacyjnych wirów oraz przejścia do alternatywnych i lustrzanych wersji danego levelu. Po sukcesywnym ukończeniu wszystkich scenariuszy odblokowujemy nowy tryb gry. Zmierzymy się w nim z trudniejszymi wersjami już zaliczonych lokacji, dodatkowo odblokowując bonusowe zakończenie kampanii. Osoby mające problemy z łamigłówkami mogą liczyć na wewnętrzny system podpowiedzi i wskazówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Bridge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Bridge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza),500 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home
Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home

wiadomość15 czerwca 2015

Oprócz wielu dużych produkcji, Xbox One doczeka się w najbliższych miesiącach także ponad trzydziestu gier niezależnych, wśród których znajdzie się Tacoma od twórców Gone Home.

PC
X360
XONE
PS4
PS3
WiiU
PSV