Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSVSwitchANDWPPS4PS3iOS
Okładka Back to Bed (PC)

Back to Bed

Oryginalna gra logiczna opracowana przez niezależne studio Bedtime Gaming jako kontynuacja studenckiego projektu z 2011 roku. Akcja toczy się w surrealnym świecie marzeń sennych, a jej bohaterem jest cierpiący na narkolepsję mężczyzna imieniem Bob.

Logiczne | widok izometryczny | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

Okładka Back to Bed (PC)

data premiery gry:

6sie2014

PC

28sie2014

iOS AND

29paź2014

WP

25sie2015

PS4 PS3 PSV

11kwi2019

Switch

Back to Bed to gra logiczna autorstwa studia Bedtime Digital Games. Jest to komercyjna kontynuacja darmowej studenckiej produkcji z 2011 roku.

Fabuła

Akcja gry toczy się w surrealnych światach marzeń sennych. Bezwładnie podróżuje przez nie mężczyzna imieniem Bob, który cierpli na narkolepsję. Z tego powodu zapada co chwila w głęboki sen i jako lunatyk pozostaje nieświadomy niebezpieczeństw czyhających na niego na każdym kroku. My wcielamy się w cząstkę jego podświadomości odpowiedzialną za instynkt samozachowawczy, który przybrał formę strażnika nazwanego Subob.

Mechanika

Naszym zadaniem jest takie pokierowanie Subobem, aby na każdej planszy doprowadzić Boba bezpiecznie do punktu końcowego w postaci łóżka. Nie mamy bezpośredniego wpływu na ruchy ochranianego przez nas człowieka. Zamiast tego musimy manipulować otoczeniem i w ten sposób pośrednio wpływać na poruszanie się nieszczęsnego lunatyka. Przykładowo, napotykając jakąkolwiek przeszkodę Bob zawsze wykonuje zwrot o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pozwala nam to na kształtowanie trasy jego przemarszu poprzez przenoszenie przedmiotów.

Zabawę urozmaica fakt, że akcja toczy się w świecie marzeń sennych, gdzie nie obowiązują tradycyjne zasady fizyki. Powoduje to, że poziomy pełne są śmiertelnych pułapek, schodów zmieniających grawitację oraz struktur, które nie mogłyby istnieć w rzeczywistości. Ponadto każda mapa ma postać kładek zawieszonych w powietrzu i jeden fałszywy krok może doprowadzić Boba do upadku w przepaść.

Kwestie techniczne

Pierwsza wersja Back to Bed powstała jako projekt studencki w 2011 roku. Komercyjna kontynuacja oferuje dodatkowych osiemnaście poziomów, a dwanaście znanych z darmowego pierwowzoru zostało gruntownie przerobionych. Ponadto połowa map osadzona jest w nowym podwodnym świecie. Autorzy poprawili również oprawę audiowizualną oraz rozszerzyli grę o nowe mechanizmy zmieniające rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Back to Bed

Klasyfikacja PEGI Back to Bed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Back to Bed

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 600 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (25-31 sierpnia)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (25-31 sierpnia)

wiadomość1 września 2014

W minionym tygodniu na rynku mobilnym działo się sporo. Premierę miały tak duże projekty jak BioShock, Tiny Tower Vegas czy Back to Bed, obejrzeliśmy nowy zwiastun Angry Birds Stella, a kilka dużych produkcji otrzymało ważne aktualizacje z nowymi funkcjami.

Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS
Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS

wiadomość1 września 2014

Oto kolejne omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. FPS-a BioShock, strategie ekonomiczne Tiny Tower Vegas i Motorsport Manager, grę logiczną Back to Bed czy przygodówkę Ace Attorney 5.

Back to Bed – gra logiczna w stylu Monument Valley debiutuje na Androidzie i iOS
Back to Bed – gra logiczna w stylu Monument Valley debiutuje na Androidzie i iOS

wiadomość29 sierpnia 2014

W ofertach platform Google Play i App Store zadebiutowała surrealistyczna gra logiczna Back to Bed. Dzieło duńskiego studia Bedtime Digital Games, porównywane do doskonałego Monument Valley, można nabyć za kilkanaście złotych.

Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (4-8 sierpnia 2014)
Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (4-8 sierpnia 2014)

wiadomość4 sierpnia 2014

W tym tygodniu do sprzedaży pudełkowej trafi tylko gra Ultra Street Fighter IV. Pojawi się za to sporo gier w dystrybucji cyfrowej, w tym Back to Bed, Road Not Taken, czy MIND: Path to Thalamus.

PC
iOS
AND
WP
PS4
PS3
PSV
Switch