Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka SkidStorm (iOS)

SkidStorm

Eat My Dust!

Zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry, wyprodukowana przez studio Immobile Games (autorów Hopping Penguin i Master Archer 3D) z myślą o urządzeniach mobilnych. SkidStorm jest typowym przedstawicielem arcade’owych ścigałek z lekkim klimatem i wektorową grafiką.

Wyścigi | elementy zręcznościowe | multiplayer | top-down | grafika wektorowa

Eat My Dust! jest zręcznościową grą wyścigową typu top-down, wyprodukowaną z myślą o platformie AND i iOS. Produkcja fińskiego studia Immobile Games, mającego w dorobku gry Hopping Penguin i Master Archer 3D, kładzie nacisk na niczym nieskrępowaną zabawę.

Mechanika

W grze zasiadamy za kierownicą kilku samochodów (odblokowujemy je, wraz z alternatywnymi skórkami, sukcesywnie w ramach trybu solowego) i wyruszamy na niezbyt długie, ale ciekawie zaprojektowane trasy, osadzone w pustynnej krainie. Nie brakuje na nich hopek, pułapek i zniszczalnych obiektów, dodających samochodowej walce pikanterii. Całość została utrzymana w luźnym klimacie, współgrającym z arcade’ową mechaniką rozgrywki i trójwymiarową, wektorową szatą graficzną.

Twórcy największą uwagę poświęcili zaprojektowaniu intuicyjnego i przynoszącego frajdę modelu jazdy, a także responsywnego sterowania. System kontroli robi użytek z automatycznego gazu i samoczynnie odnawiającego się dopalacza, co sprzyja czerpaniu niemałej przyjemności z rywalizacji.

Tryby gry

Eat My Dust! na platformę AND i iOS oferuje dwie podstawowe opcje zabawy – kampanię solową i multiplayer. W pierwszym przypadku gracz otrzymał możliwość wzięcia udziału w szeregu wyścigów przeciwko sztucznej inteligencji bądź też w zmaganiach typu time trial, w ramach których celem zabawy jest przejechanie trasy w wyznaczonym czasie. Zdecydowanie najciekawiej wypada jednak sieciowy tryb wieloosobowy, pozwalający rywalizować czterem osobom jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SkidStorm

odpowiednia dla każdego wieku

EGZ, Super Powerboy i Eat My Dust! - na te gry mobilne warto zwrócić uwagę
EGZ, Super Powerboy i Eat My Dust! - na te gry mobilne warto zwrócić uwagę

wiadomość21 stycznia 2016

Serwis Pocket Gamer wyłonił zwycięzców konkursu Very Big Indie Pitch, zorganizowanego podczas imprezy Pocket Gamer Connects 2016. Na podium znalazły się: platformówka EGZ, zręcznościówka typu endless runner Super Powerboy oraz gra wyścigowa typu top-down Eat My Dust!.

iOS
AND