Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Gravity Rush 2 (PS4)
OkładkaGravity Rush 2 (PS4)

Gravity Rush 2 PS4

Gravity Daze 2

Kontynuacja trzecioosobowej gry akcji firmy Sony, która pojawiła się pierwotnie w 2012 roku (w Japonii pod nazwą Gravity Daze) jako jeden z pierwszych tytułów ekskluzywnych na konsolkę PS Vita, a 4 lata później doczekała się także zremasterowanej wersji na PlayStation 4.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gravity Rush 2 Premiera PS4

18stycznia2017

PSN

18stycznia2017

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gravity Rush 2

Vesta

Gravity Rush 2 to kontynuacja bardzo dobrze przyjętej, trzecioosobowej gry akcji (znanej w Japonii pod nazwą Gravity Daze), która zadebiutowała na początku 2012 roku jako jedna z pierwszych produkcji, opracowanych z myślą o przenośnej konsolce PS Vita, zaś 4 lata później doczekała się zremasterowanej wersji na PlayStation 4. Gra została zapowiedziana we wrześniu 2015 roku, podczas odbywających się w Japonii targów Tokyo Game Show, a za jej powstanie odpowiada ponownie jedno z wewnętrznych studiów koncernu Sony. Nie dziwi więc fakt, że gra pozostała w dalszym ciągu tytułem ekskluzywnym, wydanym wyłącznie na platformie japońskiego producenta.

Fabuła

Akcja gry osadzona została tuż po wydarzeniach znanych z pierwszej części serii. Główna bohaterka imieniem Kat, która posiadła unikalną zdolność manipulowania grawitacją, na skutek niefortunnego wydarzenia traci swe moce i opuszcza rodzinne miasteczko Hekseville, a następnie trafia do retrofuturystycznej metropolii w chmurach. Tam stopniowo odzyskuje swe nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym może w dowolnej chwili zanegować siły przyciągania i fruwać nad ziemią, a także spacerować po pionowych ścianach, odbijać się od elementów otoczenia oraz używać specyficznych typów ataków. Swoje umiejętności wykorzystuje zaś celem niesienia pomocy mieszkańcom miasta i stawiania czoła zastępom zróżnicowanych potworów, które pojawiły się na Ziemi wraz z tajemniczą burzą grawitacyjną.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Gravity Rush 2 nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań znanych z pierwowzoru, będąc swego rodzaju podrasowaną wersją jedynki. Mamy więc ponownie do czynienia z przygodową grą akcji z otwartym światem, w której warstwa fabularna stanowi jedynie pretekst do widowiskowych walk oraz zręcznościowych sekwencji rodem z najlepszych platformówek. Podczas zabawy możemy wedle upodobania wpływać na grawitację i latać bądź biegać – zarówno w poziomie, jak i w pionie – podejmując się kolejnych zróżnicowanych misji oraz wyzwań i zbierając specjalne kryształy, pozwalające na sukcesywny rozwój bohaterki. W trakcie gry najwięcej czasu spędzamy jednak na mocno zręcznościowej walce z rozmaitymi przeciwnikami i bossami, podczas której czynimy użytek ze zróżnicowanych ciosów oraz ataków specjalnych i korzystamy z pola grawitacyjnego, które pozwala strzelać do przeciwników rozmaitymi przedmiotami. W porównaniu do pierwowzoru, zarówno nasza protagonistka, jak i jej przeciwnicy zyskali jednak nowe moce i umiejętności, które czynią zabawę bardziej atrakcyjną.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanej na platformie PS4 gry Gravity Rush 2 utrzymana została w znanym z pierwszej części stylu anime, wykorzystującym dodatkowo elementy cel shadingu. <br>Sporą dynamikę zabawy potęgują dynamicznie zmieniające się ujęcia kamery, zaś będąca nowością w serii możliwość destrukcji otoczenia, wsparta atrakcyjnymi efektami cząsteczkowymi, wpływa na walory wizualne. Całości towarzyszy dość skromna liczba dialogów oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa, łącząca muzykę orkiestrową ze szczyptą jazzu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 280 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gravity Rush 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.