Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Gravity Rush 2 (PS4)

Gravity Rush 2 PS4

Gravity Daze 2

Kontynuacja trzecioosobowej gry akcji firmy Sony, która pojawiła się pierwotnie w 2012 roku (w Japonii pod nazwą Gravity Daze) jako jeden z pierwszych tytułów ekskluzywnych na konsolkę PS Vita, a 4 lata później doczekała się także zremasterowanej wersji na PlayStation 4.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Gravity Rush 2 (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

18stycznia2017

18stycznia2017

PSN

Gravity Rush 2 to kontynuacja bardzo dobrze przyjętej, trzecioosobowej gry akcji (znanej w Japonii pod nazwą Gravity Daze), która zadebiutowała na początku 2012 roku jako jedna z pierwszych produkcji, opracowanych z myślą o przenośnej konsolce PS Vita, zaś 4 lata później doczekała się zremasterowanej wersji na PlayStation 4. Gra została zapowiedziana we wrześniu 2015 roku, podczas odbywających się w Japonii targów Tokyo Game Show, a za jej powstanie odpowiada ponownie jedno z wewnętrznych studiów koncernu Sony. Nie dziwi więc fakt, że gra pozostała w dalszym ciągu tytułem ekskluzywnym, wydanym wyłącznie na platformie japońskiego producenta.

Fabuła

Akcja gry osadzona została tuż po wydarzeniach znanych z pierwszej części serii. Główna bohaterka imieniem Kat, która posiadła unikalną zdolność manipulowania grawitacją, na skutek niefortunnego wydarzenia traci swe moce i opuszcza rodzinne miasteczko Hekseville, a następnie trafia do retrofuturystycznej metropolii w chmurach. Tam stopniowo odzyskuje swe nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym może w dowolnej chwili zanegować siły przyciągania i fruwać nad ziemią, a także spacerować po pionowych ścianach, odbijać się od elementów otoczenia oraz używać specyficznych typów ataków. Swoje umiejętności wykorzystuje zaś celem niesienia pomocy mieszkańcom miasta i stawiania czoła zastępom zróżnicowanych potworów, które pojawiły się na Ziemi wraz z tajemniczą burzą grawitacyjną.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Gravity Rush 2 nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań znanych z pierwowzoru, będąc swego rodzaju podrasowaną wersją jedynki. Mamy więc ponownie do czynienia z przygodową grą akcji z otwartym światem, w której warstwa fabularna stanowi jedynie pretekst do widowiskowych walk oraz zręcznościowych sekwencji rodem z najlepszych platformówek. Podczas zabawy możemy wedle upodobania wpływać na grawitację i latać bądź biegać – zarówno w poziomie, jak i w pionie – podejmując się kolejnych zróżnicowanych misji oraz wyzwań i zbierając specjalne kryształy, pozwalające na sukcesywny rozwój bohaterki. W trakcie gry najwięcej czasu spędzamy jednak na mocno zręcznościowej walce z rozmaitymi przeciwnikami i bossami, podczas której czynimy użytek ze zróżnicowanych ciosów oraz ataków specjalnych i korzystamy z pola grawitacyjnego, które pozwala strzelać do przeciwników rozmaitymi przedmiotami. W porównaniu do pierwowzoru, zarówno nasza protagonistka, jak i jej przeciwnicy zyskali jednak nowe moce i umiejętności, które czynią zabawę bardziej atrakcyjną.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanej na platformie PS4 gry Gravity Rush 2 utrzymana została w znanym z pierwszej części stylu anime, wykorzystującym dodatkowo elementy cel shadingu. <br>Sporą dynamikę zabawy potęgują dynamicznie zmieniające się ujęcia kamery, zaś będąca nowością w serii możliwość destrukcji otoczenia, wsparta atrakcyjnymi efektami cząsteczkowymi, wpływa na walory wizualne. Całości towarzyszy dość skromna liczba dialogów oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa, łącząca muzykę orkiestrową ze szczyptą jazzu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 264 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Gravity Rush 2

Klasyfikacja PEGI Gravity Rush 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Gravity Rush 2 – sandboks z głową w chmurach
Recenzja gry Gravity Rush 2 – sandboks z głową w chmurach

Recenzja 10 stycznia 2017, 13:17

Fabularyzowane misje poboczne skupiają się na postaciach drugoplanowych i poszerzają naszą wiedzę o świecie gry. Mimo że część z nich jest dość pomysłowa i opowiada jakąś zabawną historyjkę, niektóre zadania odstają od reszty, obsadzając nas np. w męczącej roli kuriera. Osobiście nie mogę przeboleć jednego sidequesta, w którym kazano mi zaopiekować się psem bogatej damy – w zadaniu musiałem rzucać psinie dysk frisbee, a ten z niewiadomych przyczyn zaczął nagle zachowywać się jak piłka lekarska (czego efektem było 15 minut męczenia się z nieprzewidywalną fizyką).