Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2017, 11:14

Wieści ze świata (Shenmue III, Gravity Rush 2, Dead Rising 4, Rocket League) 29/9/2017

Dziś piszemy o prezentacji animacji twarzy w materiale z Shenmue III, decyzji o zamknięciu serwerów wieloosobowych Gravity Rush 2 oraz o dużych aktualizacjach do Dead Rising 4 i Rocket League. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ruchome twarze Shenmue III

Niefortunny dobór modela? - Wieści ze świata (Shenmue III, Gravity Rush 2, Dead Rising 4, Rocket League) 29/9/2017 - wiadomość - 2017-09-29
Niefortunny dobór modela?

Jakiś czas temu mieliśmy okazję raportować na temat gamescomowego trailera Shenmue III – wyczekiwanej kontynuacji klasycznej serii, zapoczątkowanej jeszcze na konsoli Dreamcast. Podobnie jak gracze, podśmiewaliśmy się odrobinkę z prostych animacji ciała i kamiennych twarzy, które nie drgnęły nawet o milimetr. Wczoraj deweloperzy postanowili pokazać, że facjaty będą się jednak ruszać i wydali materiał, który po raz kolejny podzielił społeczność graczy na pół. Oto i on:

Rzeczywiście, twarze się ruszają, a prezentowana babcia odgrywa nawet trzy emocje: smutek, obrzydzenie i strach. Pokazano też animację mówienia. Podczas gdy fani chwalą postępy w produkcji, malkontenci zauważają jak nienaturalnie i wręcz nieludzko wyglądają prezentowane miny. Może to też kwestia słabo dobranej modelki, która posiada wyjątkowo „rybie” oblicze. Gracze zapewne lepiej przyjęliby animacje twarzy głównego bohatera, niż tej postaci niezależnej.

Premiera Shenmue III została opóźniona. Gra ma obecnie ukazać się w drugiej połowie 2018 roku.

Gravity Rush 2 zamyka serwery

Gravity Rush 2 nie było grą idealną, ale znalazło grupkę zagorzałych miłośników. - Wieści ze świata (Shenmue III, Gravity Rush 2, Dead Rising 4, Rocket League) 29/9/2017 - wiadomość - 2017-09-29
Gravity Rush 2 nie było grą idealną, ale znalazło grupkę zagorzałych miłośników.

Gravity Rush 2, czyli kontynuacja japońskiej trzecioosobowej gry akcji, skupiającej się na manipulacji powszechnym ciążeniem, zamknie swoje serwery 19 stycznia 2018 roku. Sytuacja ta oznacza rezygnację ze wsparcia wieloosobowych aspektów tej produkcji, a więc wysyłania i otrzymywania wyzwań od innych graczy, rankingów oraz ciekawego trybu podpowiedzi społecznościowych i poszukiwania skarbów. Decyzja została ogłoszona na oficjalnej stronie PlayStation dla regionu Japonii, ale szybko potwierdzono, że podobny los czeka też inne części świata. Deweloperzy w ramach pożegnania i przeprosin postanowili pomnożyć liczbę zdobywanej waluty wieloosobowej – Dusty Tokens – używanej do zakupu nowych gestów, kostiumów itd. Każdy chętny powinien więc mieć możliwość zdobycia pożądanych elementów kosmetycznych przed ostatecznym terminem.

Deweloperzy Dead Rising 4 szykują dużą aktualizację

Firma Capcom ogłosiła prace nad dużą aktualizacją do gry akcji Dead Rising 4. Mają się w niej znaleźć funkcje i usprawnienia, o które gracze prosili od premiery tytułu w grudniu zeszłego roku. Po pierwsze, poprawione zostaną walki z maniakami, które w najnowszej produkcji miały wyjątkowo mało polotu. W nadchodzącej łatce każdy ludzki przeciwnik dostanie unikalną broń, pasującą do jego motywu (oczywiście po pokonaniu wroga broń zgarnie główny bohater). Autorzy pracują też nad SI oponentów.

Po drugie, grę zasili pakiet sześciu misji pobocznych – Distress Calls. Polegają one na pomaganiu nieprzemienionym bohaterom neutralnym, wykonywaniu dla nich misji i w końcu eskortowaniu ich w bezpieczne miejsce. To chyba ukłon w stronę starszych gier z serii – w najnowszej produkcji prawie całkowicie zrezygnowano z konwojowania survivorów, co było z jedną z głównych mechanik np. pierwszego Dead Rising.

Po trzecie, rozgrywka ma przyśpieszyć, a kontrolery staną się bardziej responsywne. Wielu użytkowników narzekało, że Frank porusza się jak mucha w smole, słabo reaguje na komendy, a zombie są niezwykle wolne w myśleniu i reakcjach (nawet jak na żywe trupy). Zespół deweloperski postanowił więc nieco ulepszyć same mechaniki, by uczynić grę bardziej zajmującą.

Aktualizacja ma być darmowa i pojawić się 5 grudnia 2017 roku, równo 12 miesięcy po premierze gry.

Rocket League – jesienna aktualizacja już dostępna

Bramki wielkie jak stodoła. Chwila, moment… - Wieści ze świata (Shenmue III, Gravity Rush 2, Dead Rising 4, Rocket League) 29/9/2017 - wiadomość - 2017-09-29
Bramki wielkie jak stodoła. Chwila, moment…

Od wczoraj fani samochodowego futbolu mogą cieszyć się najnowszą aktualizacją zręcznościówki Rocket League. Deweloperzy postanowili wprowadzić ustandaryzowane warianty aren do poszczególnych trybów gry. Dodano też nową tematyczną arenę Farmstead, umieszczoną na zacisznej farmie w czasie zbiorów. Fani skrzynek ucieszą się na wieść, że do gry dołączono dekryptory, czyli przedmioty zdobywane podczas specjalnych wydarzeń, które są w stanie otworzyć każdy rodzaj pudełka. Poza tym w tytule znalazło się 90 nowych przedmiotów kosmetycznych do zdobycia za darmo. Z drobniejszych zmian – gracze mogą oglądać mecze za pomocą specjalnej kamery śledzącej Director Mode (obecnie w fazie beta), a użytkownikom PC udostępniono możliwość gry w trybie LAN.

Na wszystkie zmiany można rzucić okiem oglądając poniższy materiał wideo:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: