Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 09:00

autor: Movis

Shenmue III – nowy trailer z targów gamescom 2017

Na targach w Kolonii zaprezentowano nowy materiał z gry Shenmue III. Część fanów niesamowicie się nim zachwyca, podczas gdy inni pytają, czy to jeszcze nostalgia, czy już głęboki archaizm.

Seria Shenmue zdecydowanie ma swoich miłośników, którzy przy okazji nie szczędzą pieniędzy, by ją wspomóc. Zapowiedziane w 2015 roku Shenmue III nieco zaskoczyło niektórych prośbą o „zapomogę” w serwisie Kickstarter. Zagorzali fani szybko się jednak zorganizowali i bezstresowo przebili rekord finansowy witryny w segmencie gier wideo, dokładając do produkcji 6,3 mln dolarów.

Teraz wielki projekt, zastanawiająco nieobecny na tegorocznych targach E3, doczekał się nowego trailera z okazji gamescomu 2017. Zdania na jego temat są nieco podzielone.

Owszem, ilość wielokątów została parokrotnie zwiększona, a efekty świetlne oraz szata graficzna są niczego sobie. Lokacje wydają się niesamowicie dopracowane i potrafią zaprzeć dech w piersiach. Tylko dlaczego w 2017 roku postaci wyglądają jak marionetki kierowane ręką początkującego lalkarza? Czy bohaterowie zostali zabotoksowani do granic absurdu, czy ich twarze nie drgną nawet o milimetr z innego powodu?

Ok, Ryu, teraz pokaż mi… smutek! Rozbawienie! Wściekłość! Obrzydzenie! Hmm… popracuj nad tym jeszcze. - Shenmue III – nowy trailer z targów gamescom 2017 - wiadomość - 2017-08-24
Ok, Ryu, teraz pokaż mi… smutek! Rozbawienie! Wściekłość! Obrzydzenie! Hmm… popracuj nad tym jeszcze.

Oczywiście prezentacja dotyczy wczesnej wersji projektu, ale materiał jest zastanawiający. Czy Yu Suzuki i jego zespół stworzą grę w nowoczesnym standardzie z interesującymi smaczkami retro, czy końcowy produkt będzie bardziej przypominał odmrożoną z karbonitu grę z Dreamcasta w HD, bazującą wyłącznie na nostalgii oraz kompletnie niedostępną dla nowych graczy? Linia okazuje się cieńsza, niż myślimy.

Premiera Shenmue III została opóźniona w czerwcu 2017 roku. Wedle obecnego planu tytuł ma się ukazać w drugiej połowie 2018 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Shenmue III

Shenmue III