Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2018, 18:37

autor: Vergil

Wymagania sprzętowe Shenmue III - gra potrzebuje bagatela 100 GB na dysku

Autorzy Shenmue III podzielili się wymaganiami sprzętowymi swojego dzieła. Trzecia odsłona przygód Ryo Hazukiego zajmie na dyskach naszych komputerów olbrzymią ilość miejsca.

Studio Ys Net, które pracuje obecnie nad Shenmue III, ujawniło minimalne wymagania sprzętowe swojego dzieła. Autorzy zastrzegają przy tym, że z uwagi na fakt, iż gra jest jeszcze w fazie produkcji, mogą one ulec zmianie. A prezentują się następująco:

  1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
  2. Procesor: Intel Core i5-4460 (3.40 GHz) lub lepszy; Quad-core lub lepszy;
  3. Pamięć RAM: 4 GB;
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti lub lepsza (obsługująca DirectX 11 i posiadająca 2 GB pamięci VRAM;
  5. DirectX: DirectX 11;
  6. Miejsce na dysku: 100 GB;
  7. Karta dźwiękowa kompatybilna z Direct X 9.0c;
  8. Połączenie z internetem i konto na platformie Steam.

Uwagę zwraca przede wszystkim kolosalna ilość wolnego miejsca na dysku, wymagana do zainstalowania gry. W ramach ciekawostki można zauważyć, że Shenmue III zajmie więcej przestrzeni, niż pecetowa wersja Grand Theft Auto V, która potrzebuje „zaledwie” 72 GB. Na szczęście pozostałe elementy powyższej listy nie spędzają snu z powiek – przygodę Ryo Hazukiego uruchomimy nawet na komputerach ze średniej półki.

Przed wyruszeniem w drogę należy… zrobić porządek na dysku i zwolnić 100 GB przestrzeni. - Poznaliśmy wymagania sprzętowe Shenmue III - wiadomość - 2018-06-28
Przed wyruszeniem w drogę należy… zrobić porządek na dysku i zwolnić 100 GB przestrzeni.

Pomio że Shenmue III miało trafić na komputery osobiste i PlayStation 4 w 2018 roku, produkcja ujrzy światło dzienne dopiero po wystrzale sylwestrowych fajerwerków; deweloperzy chcą bowiem doprowadzić projekt do „wysokich standardów, na które zasługuje”, na co potrzebują więcej czasu, niż początkowo zakładali. Oczekiwanie na jego premierę mogą jednak osłodzić zremasterowane wersje Shenmue i Shenmue II, które powinny zadebiutować jeszcze przed tegoroczną gwiazdką.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Shenmue III