Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2020, 19:20

autor: Entelarmer

Plotka: Yu Suzuki nie składa broni i zapowie nowe Shenmue

Znany insider twierdzi, że wkrótce doczekamy się zapowiedzi związanej z serią Shenmue. Nie będzie to jednak kontynuacja Shenmue III, lecz zupełnie inny projekt.

Plotka: Yu Suzuki nie składa broni i zapowie nowe Shenmue - ilustracja #1
Seria Shenmue nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Zeszłoroczna premiera Shenmue III zdecydowanie nie wypadła tak dobrze, jak sugerowałby wybitny wynik kampanii gry na Kickstarterze (w ramach której zebrano 7 mln dolarów). Niemniej możliwe, że ów umiarkowany sukces trójki (via Video Games Chronicle) nie pogrzebał serii. Tak sugeruje DuskGolem, mający na swoim koncie wiele sprawdzonych przecieków. Użytkownik zamieścił na Twitterze informację, jakoby jeszcze w ten weekend miało pojawić się ogłoszenie powiązane z Shenmue.

W kolejnym wpisie sprecyzował, że zapowiedź nie będzie dotyczyła nowej odsłony cyklu lub odświeżenia którejkolwiek z dotychczasowych trzech gier sygnowanych logo Shenmue. Możliwe, że nie będzie to nawet gra, bo DuskGolem przyrównał ów tajemniczy projekt do „serii książek lub dokumentu”. Ma to też być coś raczej dla osób, które interesują się fabułą Shenmue. Być może chodzi o skromny spin-off wyjaśniający pewne wątki w dotychczasowej trylogii albo też serial pełniący podobną funkcję. Czymkolwiek jest ta produkcja i czy w ogóle istnieje, powinniśmy się dowiedzieć już wkrótce.