Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2018, 19:14

autor: Entelarmer

Shenmue III zebrało 7 milionów dolarów

Studio Ys Net poinformowało o zebraniu 7 milionów dolarów na produkcję Shenmue w ramach kampanii crowdfundingowych. Tym samym udało się osiągnąć kolejny cel dodatkowy wyznaczony przez twórców.

Fani Shenmue nie przestają wspierać trzeciej odsłony. - Shenmue III zebrało 7 milionów dolarów - wiadomość - 2018-07-23
Fani Shenmue nie przestają wspierać trzeciej odsłony.

W ostatnim czasie niewiele słyszeliśmy o Shenmue III. W maju twórcy poinformowali o przesunięciu premiery na 2019 rok w związku z potrzebą dopracowania gry, było więc do przewidzenia, że nie ma co liczyć na wysyp nowych informacji. Inna sprawa, że o tytule nie zapomnieli gracze. Dzięki nim trzecie Shenmue zdołało przekroczyć próg 7 milionów dolarów zebranych na portalach crowdfundigowych. W ogłoszeniu na Kickstarterze zespół podziękował za wsparcie społeczności, które przełożyło się na osiągnięcie kolejnego celu dodatkowego – systemu AI Battling. Ten pozwoli na automatyczne wykonywanie optymalnych ataków w zależności od dystansu oraz pozycji przeciwników w stosunku do naszej postaci.

Bez wątpienia 7 milionów dolarów to imponujący wynik, przy czym lwia część tej kwoty pochodzi ze zbiórki na Kickstarterze, w ramach której ponad 69 tysięcy osób przeznaczyło ponad 6,3 miliona dolarów na produkcję gry. Niewykluczone jednak, że to nie koniec – twórcy mają zaplanowane cele dodatkowe aż do 11 milionów dolarów, choć trzeba zaznaczyć, że poza pierwszym z nich wszystkie sprowadzają się do rozbudowania zawartości planowanych lokacji o kolejne minigry, aktywności etc. Nawet jeśli nie uda się osiągnąć tej konkretnej sumy, dzieło studia Ys NET ma szansę zostać najbardziej wspieraną produkcją w kategorii gier na Kickstarterze. Na razie ten tytuł dzierży karciane Exploding Kittens z kwotą 8,78 milionów dolarów.

Na Shenmue III poczekamy do przyszłego roku. - Shenmue III zebrało 7 milionów dolarów - wiadomość - 2018-07-23
Na Shenmue III poczekamy do przyszłego roku.