Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2017, 12:50

Shenmue III opóźnione

Studio Ys Net poinformowało o przesunięciu premiery Shenmue III na drugą połowę 2018 roku. Dodatkowy czas ma pozwolić na dopracowanie gry, która rozwinęła się ponad wstępne założenia twórców.

Fani Shenmue muszą uzbroić się w cierpliwość. - Shenmue III opóźnione - wiadomość - 2017-06-08
Fani Shenmue muszą uzbroić się w cierpliwość.

Kiedy w 2015 roku zapowiedziano Shenmue III, tytuł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem graczy. Wystarczyło kilka godzin, by zespół Yu Suzukiego zebrał na Kickstarterze wymaganą sumę 2 milionów dolarów, którą ostatecznie udało się potroić. Kontynuacja niegdyś znanej serii miała zadebiutować w 2017 roku, jednak ostatnie doniesienia (czy raczej niewielka liczba tychże) zdawały się wskazywać, że twórcom nie uda się dotrzymać terminu. Wielu utwierdziło się w tym przekonaniu po zeszłotygodniowym ogłoszeniu, informującym o nieobecności trójki na tegorocznej edycji targów E3. Domysły te zostały potwierdzone przez Suzukiego w udostępnionym dziś filmiku, w którym poinformował o przesunięciu Shenmue III na drugą połowę 2018 roku. Jak twierdzi, w trakcie produkcji gry zespół odkrywa nowe możliwości dostarczone przez współczesne technologie, co pod wieloma względami czyni grę „większą i piękniejszą” niż przewidywał, ale nie pozostaje bez wpływu na czas produkcji. Dlatego zdecydowano się na zmianę harmonogramu prac, by dostarczyć produkcję wymarzoną przez graczy oraz samego Suzukiego:

”Dzięki wykorzystaniu nowych technologii odkryliśmy nowe możliwości i formy przekazu. Pod wieloma względami gra stała się większa i piękniejsza niż zakładałem. Jednakże potrzebujemy więcej czasu na dostarczenie wam gry. Aby zrealizować koncepcję, którą wsparliście, oraz moje szesnastoletnie marzenie, zmieniliśmy nasz harmonogram produkcji. Planujemy premierę gry w drugiej połowie 2018 roku”.

Suzuki nie omieszkał podziękować fanom za wsparcie Shenmue III. Dodał też, że kolejne szczegóły na temat premiery zostaną ujawnione w najbliższym raporcie dla fundujących, które ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej