Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 czerwca 2017, 12:20

autor: Adrian Werner

Galaxy of Pen & Paper - następca Knights of Pen & Paper ukaże się 27 lipca

Firma Paradox i zespół Behold Studios ogłosiły datę premiery Galaxy of Pen & Paper, czyli następcy popularnej serii Knights of Pen & Paper. Gra zadebiutuje 27 lipca tego roku, równocześnie na PC oraz mobilnych systemach iOS i Android.

GALAXY OF PEN & PAPER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Behold Studios
  2. Wydawca: Paradox
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, iOS, AND
  5. Data premiery: 27 lipca 2017 r.

W styczniu studio Behold zapowiedziało Galaxy of Pen & Paper, czyli następcę serii Knights of Pen & Paper. Teraz twórcy poinformowali, że prace nad grą dobiegają końca i ogłosili, że ukaże się ona 27 lipca tego roku. Produkcja zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Projekt zadebiutuje jednocześnie na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

Przy okazji ujawnienia daty premiery autorzy udostępnili również świeży zwiastun oraz spory zestaw nowych screenów.

Przypomnijmy, że studio Behold to brazylijski zespół, który opracował pierwsze Knights of Pen & Paper. Natomiast druga część powstała w firmie Kyy Games. Knights of Pen & Paper 2 w wersji na iOS i Androida dostępne jest w modelu darmowym z mikropłatnościami, więc dla osób zainteresowanych serią jest to dobra metoda na sprawdzenie jej mechanizmów zanim do sprzedaży trafi Galaxy of Pen & Paper.

Knights of Pen & Paper 2 okazało się sympatyczną produkcją, której głównym problemem była mała ilość nowości w stosunku do pierwszej części. Wszystko wskazuje na to, że Galaxy of Pen & Paper nie powtórzy tego błędu. Świeżość grze powinna zapewnić m.in. zmiana realiów z fantasy na science fiction, jak również bardziej rozbudowana warstwa fabularna oraz mocno przerobiony system walki, wzbogacony o liczne nowe opcje i scenariusze.

  1. Oficjalna strona gry