Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2017, 12:55

autor: Adrian Werner

Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Galaxy of Pen & Paper, czyli kontynuację nietypowego cyklu RPG zapoczątkowanego przez zespół Behold Studios. Gra porzuci znane z poprzednich odsłon klimaty fantasy i postawi na realia science fiction.

Cykl humorystycznych RPG-ów Knights of Pen & Paper doczeka się kolejnej odsłony. Firma Paradox Interactive właśnie zapowiedziała część trzecią, zatytułowaną Galaxy of Pen & Paper. Produkcja trafi do sprzedaży w tym roku, ale na razie autorzy nie są gotowi podać dokładniejszej daty premiery. Projekt zmierza wyłącznie na pecety. Za projekt odpowiada studio Behold, czyli autorzy pierwszej części. Przypomnijmy, że „dwójkę” opracował zespół Kyy.

GALAXY OF PEN AND PAPER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Behold Studios
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

O ile poprzednie odsłony osadzone były w klasycznych realiach fantasy, tak Galaxy of Pen & Paper, zgodnie z tytułem, postawi na klimaty science fiction. Oczywiście, zgodnie z tradycjami serii, autorzy nie zamierzają podchodzić do tej tematyki w sposób poważny i gra będzie regularnie naśmiewała się z oklepanych konwencji gatunku.

Tym, co nie ulegnie zmianie, jest podstawowa mechanika. Ponownie otrzymamy więc produkcję, która będzie symulowała sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zarówno zachowania graczy i mistrza gry, jak i wydarzenia toczące się w rozgrywanych przez tę grupę przygodach.

Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper - ilustracja #1

Podczas zabawy wirtualni gracze będą podróżowali po galaktyce, zwiedzali planety, wykonywali zadania oraz toczyli turowe bitwy. Wśród starć znajdziemy zarówno małe potyczki, podczas których drużyna zmierzy się z niewielkimi grupami wrogów, jak i bitwy gwiezdne pomiędzy statkami kosmicznymi.

W trakcie rozgrywki zarówno wirtualni gracze, jak i kierowane przez nich postacie będą gromadzili punkty doświadczenia, co pozwoli im odblokowywać nowe umiejętności i ulepszać statystyki. Nie zabraknie także systemu modyfikowania statków.

Ponadto tym razem znacznie bardziej rozbudowana zostanie warstwa fabularna. Podczas przygód regularnie będziemy musieli podejmować decyzje, które wpłyną w dużym stopniu na dalszy rozwój historii.

  1. Oficjalna strona gry
Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper - ilustracja #2
Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper - ilustracja #3
Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper - ilustracja #4