Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2017, 12:02

autor: Góral

Wieści ze świata (Hitman, FoxNext, Motive, Battleborn) 20/1/2017

Dziś piszemy o wsparciu dla technologii HDR w grze Hitman, growym dziale 21st Century Fox, nowej pracownicy w studiu Motive oraz dużej aktualizacji Battleborn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hitman doczeka się wsparcia dla HDR

Studio Io-Interactive poinformowało, że gra Hitman otrzyma wsparcie dla technologii HDR na konsolach Xbox One S, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro oraz PC-tach. Łatka pojawi się 31 stycznia, a różnicę w oświetleniu zobaczą oczywiście tylko osoby dysponujące telewizorem obsługującym zdobywające coraz większą popularność rozwiązanie. Przypominamy też, że pod koniec miesiąca zadebiutuje Hitman: The Complete First Season, czyli specjalne wydanie produkcji, zawierające wszystkie wypuszczone epizody i kilka dodatkowych atrakcji.

Wieści ze świata (Hitman, FoxNext, Motive, Battleborn) 20/1/2017 - ilustracja #1

FoxNext - 21st Century Fox wkracza na rynek gier wideo

Amerykańskie przedsiębiorstwo medialne 21st Century Fox powołało do życia nowy oddział nazwany FoxNext. Będzie miał on dostęp do marek zarządzanych przez Twentieth Century Fox Film i Fox Networks Group, a skupiać ma się na produkcji gier wideo, w tym tych przeznaczonych dla urządzeń rzeczywistości wirtualnej. Nowa inicjatywa to wynik bardzo dobrych rezultatów osiągniętych przez The Simpsons: Tapped Out i Obcy: Izolacja. Jedną z gier ma być „doświadczenie VR” oparte na filmie Obcy: Przymierze. Tytuł ma ukazać się na rynku w tym roku.

Główna projektantka Portala dołączyła do ekipy Jade Raymond

Kim Swift, główna projektantka Portala, zasiliła szeregi studia Motive. Razem z pozostałymi członkami zespołu pracować będzie nad zupełnie nową marką (gra w stylu Assassin's Creed) oraz niezapowiedzianym jeszcze projektem z uniwersum Gwiezdnych wojen. O żadnym z tych tytułów na razie nie wiemy nic, oprócz tego, że powstają, a nad drugim z wymienionych Motive współpracuje z Visceral Games – firmą odpowiedzialną chociażby za cykl Dead Space.

Duża aktualizacja Battleborn

Battleborn, pierwszoosobowa strzelanka FPP z elementami MOBA od studia Gearbox Software, doczekała się nowej, dużej aktualizacji. Jedną z głównych atrakcji patcha jest odblokowanie 25 podstawowych postaci. By otrzymać do nich dostęp, wystarczy ukończyć prolog. W związku z tym zmianie uległ też proces zdobywania postaci – zamiast nich otrzymuje się teraz nowe skórki, a jeżeli użyliście klucza, to otrzymacie go z powrotem i będziecie mogli wykorzystać do zdobycia jednego z nowszych herosów. Ponadto pojawiły się nowe opcje treningowe (Incursion oraz Dojo), w kampanii znajdziecie więcej narzędzi i przewodników przeprowadzających przez grę, we wczesnym dostępie pojawiła się Beatrix, zwiększono maksymalny poziom postaci i nie tylko.

Patch waży sporo – na konsoli PlayStation 4 trzeba pobrać 13 GB danych, na PC-tach 15 GB, a na Xboksie One aż 18 GB.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: