Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Fury Unleashed (PC)

Fury Unleashed

Badass Hero

Zaprojektowana przez polski zespół Awesome Games Studio dynamiczna platformówka akcji wzbogacona elementami roguelike.

Akcji | platformówki | roguelike | 2D | polskie | indie | shoot 'em up | strzelanki

Okładka Fury Unleashed (PC)

data premiery gry:

8maj2020

PC PS4 XONE Switch

Fury Unleashed jest platformową grą akcji, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z gatunku roguelike. Jej stworzenie wziął na swoje barki niezależny polski zespół Awesome Games Studio.

Mechanika

W Fury Unleashed akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Rozgrywka sprowadza się do przemierzania generowanego losowo, komiksowego świata, walki z napotkanymi po drodze przeciwnikami, pozyskiwania nowego uzbrojenia i przydatnych elementów ekwipunku oraz ulepszania możliwości protagonisty. Kluczem do sukcesu jest zręczność i refleks – ostrzał prowadzimy w zakresie 360 stopni, a dodatkowo musimy zważać nie tylko na ataki zróżnicowanych oponentów, ale też na wszechobecne pułapki i przeszkody.

Na szczęście kontrolowany przez nas bohater nie jest bezbronny – otrzymuje do dyspozycji rozbudowany arsenał obejmujący strzelby, karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet i granatniki. To właśnie z ich pomocą heros eliminuje zarówno przeciwników występujących w ilościach hurtowych, jak i bossów, których pokonanie wymaga znacznie większego wysiłku. Kładąc do piachu kolejnych adwersarzy, protagonista pozyskuje tusz pełniący rolę waluty – można go wymienić na nowe umiejętności i elementy uzbrojenia. Warto jednak pamiętać, by nie dawać się ponieść bitewnemu szałowi, gdyż śmierć ma tutaj charakter permanentny.

Kwestie techniczne

Fury Unleashed charakteryzuje się wysokiej jakości dwuwymiarową oprawą graficzną wykonaną w technice cel-shading. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Fury Unleashed

Klasyfikacja PEGI Fury Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fury Unleashed

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1.6 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
XONE
Switch