Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSVPCXONESwitch
Okładka Mercenary Kings (PS4)

Mercenary Kings

Mercenary Kings: Reloaded Edition

Dwuwymiarowa scrollowana strzelanka utrzymana w stylistyce dawnych produkcji dostępnych na automatach. Wcielamy się w najbardziej doświadczonego najemnika na Ziemi, Króla, i wyruszamy z misją pomszczenia zamordowanych towarzyszy.

Akcji | platformówki | 2D | crowdfunding | indie | shoot 'em up | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Okładka Mercenary Kings (PS4)

data premiery gry:

25mar2014

PC

1kwi2014

PS4

6lut2018

PSV Switch XONE

Mercenary Kings to niezależna produkcja przygotowana przez twórców gry Scott Pilgrim vs. the World: The Game i współfinansowana w ramach serwisu Kickstarter. Pod względem mechaniki jest to klasyczna scrollowana strzelanka, w której akcję obserwujemy z boku i poruszamy się w prawo eliminując pojawiających się co chwilę przeciwników. Już na pierwszy rzut oka dostrzegamy wiele nawiązań do znanej serii Metal Slug.

Głównym bohaterem jest elitarny najemnik o pseudonimie Król, który postanawia się zemścić na organizacji przestępczej, odpowiadającej za śmierć jego byłych towarzyszy z oddziału. W tym celu wyrusza na wyspę zlokalizowaną na Pacyfiku w pobliżu Amerykańskiego wybrzeża i wypowiada kartelowi otwartą wojnę. Przy okazji tego odwetu staje również przed szansą uratowania świata.

Większość czasu spędzamy na rozprawianiu się z coraz lepiej uzbrojonymi gangsterami. Pomocny w ich pokonaniu okazuje się być rozbudowany system craftingu. Dzięki niemu możemy wykorzystać elementy wyposażenia wypadające z pokonanych najemników do usprawnienia posiadanej broni palnej, pancerza czy noży.

Oprócz pokonywania głównej kampanii w pojedynkę twórcy przygotowali także tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

Od strony wizualnej gra Mercenary Kings trzyma poziom produkcji z lat dziewięćdziesiątych rodem z konsoli Neo Geo. Zarówno postacie jak i tła są dwuwymiarowe. Od czasu do czasu napotykamy absurdalnych przeciwników, np. potężne roboty w kształcie psów i kotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Mercenary Kings

Klasyfikacja PEGI Mercenary Kings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mercenary Kings

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
Wieści ze świata (1993: Space Machine, Guacamelee, Mercenary Kings) 23/12/13
Wieści ze świata (1993: Space Machine, Guacamelee, Mercenary Kings) 23/12/13

wiadomość23 grudnia 2013

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Guacamelee w wersjach na konsole nowej generacji, dacie premiery Mercenary Kings, a także porcie klasycznej gry 1993. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mercenary Kings – gra ukazała się z wczesnym dostępem w serwisie Steam
Mercenary Kings – gra ukazała się z wczesnym dostępem w serwisie Steam

wiadomość23 lipca 2013

Mercenary Kings, klasyczna scrollowana strzelanina, trafiła do programu Steam Early Access. Można zatem kupić na Steamie nieukończoną, przedpremierową wersję gry w niższej cenie, wynoszącej 13,99 euro.

Mercenary Kings - nowa gra twórców Scott Pilgrim vs. The World na Kickstarterze
Mercenary Kings - nowa gra twórców Scott Pilgrim vs. The World na Kickstarterze

wiadomość15 sierpnia 2012

Mercenary Kings - taką nazwę nosi nowy projekt osób, które wcześniej pracowały m.in. przy produkcji Scott Pilgrim vs. The World: The Game. Mają one nadzieję, że uda im się sfinansować ten tytuł w niezwykle popularny ostatnimi czasy sposób - poprzez crowdfunding.

PC
PS4
PSV
Switch
XONE