Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2012, 10:46

autor: sathorn

Mercenary Kings - nowa gra twórców Scott Pilgrim vs. The World na Kickstarterze

Mercenary Kings - taką nazwę nosi nowy projekt osób, które wcześniej pracowały m.in. przy produkcji Scott Pilgrim vs. The World: The Game. Mają one nadzieję, że uda im się sfinansować ten tytuł w niezwykle popularny ostatnimi czasy sposób - poprzez crowdfunding.

Kickstarter po raz kolejny przychodzi z pomocą niezależnym twórcom gier wideo. Tym razem na hojność użytkowników serwisu zdaje się ekipa Tribute Games, złożona z osób, które pracowały nad Scott Pilgrim vs. The World: The Game.

Mercenary Kings - nowa gra twórców Scott Pilgrim vs. The World na Kickstarterze - ilustracja #1

Projekt na produkcję którego deweloper zbiera fundusze nosi nazwę Mercenary Kings. Tribute Games pozostaje w dobrze sobie znanych klimatach gier stylizowanych na lata 90-te - w tym przypadku będzie to strzelanina 2D, z widokiem z boku. Mercenary Kings na pierwszy rzut oka kojarzy się ze znaną serią Metal Slug.

Fabuła przybliża nam historię Kinga, najlepszego najemnika na świecie, który zostaje wysłany na wyspę położoną na Pacyfiku, gdzie zmierzy się z szajką kryminalistów i uratuje świat. Bohater ma także osobiste porachunki z tymi rzezimieszkami – zabili oni jego kolegów z drużyny. Fascynująca historia, prawda?

Cechą wyróżniającą Mercenary Kings z tłumu jest możliwość tworzenia broni i ulepszeń z materiałów, które znajdziemy podczas swojej przygody. Deweloper zapewnia, że dzięki temu systemowi możliwości dotyczące naszego wyposażenia są niemal nieograniczone.

Aby sfinansować produkcję Tribute Games potrzebuje przynajmniej 75 000 dolarów. Zapewni to powstanie podstawowej wersji gry, która zawierać będzie między innymi:

  • 30-40 misji,
  • 4 bossów,
  • 15 rodzajów przeciwników,
  • 20-30 podstawowych rodzajów broni,
  • 5-10 rodzajów noży,
  • Lokalny tryb kooperacji dla czterech graczy.

Deweloper ma jednak nadzieję, że zbierze więcej. Aby w pełni zrealizować swoją wizję Tribute Games potrzebuje 200 000 dolarów, co pozwoli na zaimplementowanie m.in. trybu współpracy online, a także dodatkowych misji, przeciwników i bossów. Ponadto powstaną wersje konsolowe Mercenary Kings.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mercenary Kings

Mercenary Kings