Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Scott Pilgrim vs. the World: The Game (X360)
OkładkaScott Pilgrim vs. the World: The Game (X360)

Scott Pilgrim vs. the World: The Game

Scott Pilgrim vs. the World: The Game to utrzymana w klasycznym stylu zręcznościowa bijatyka bazująca na popularnym komiksie. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera, który pragnie zdobyć serce pięknej Ramony V. Flowers.

Akcji | komiksy | filmy | 2D | humorystyczne | beat 'em up | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scott Pilgrim vs. the World: The Game Premiera

10sie2010

PS3

25sie2010

X360

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Scott Pilgrim vs. the World: The Game

Castlevania: Lords of Shadow

Dead Rising

Double Dragon: Neon

Scott Pilgrim vs. the World: The Game to „chodzona bijatyka” w starym stylu, stworzona na podstawie popularnego młodzieżowego komiksu. Produkcja została wydana w tym samym okresie co film fabularny Scott Pilgrim vs. the World, który podejmuje opowieść o tytułowym bohaterze. Za opracowanie gry odpowiada francuski producent i wydawca Ubisoft.

Scott Pilgrim to dwudziestotrzyletni młodzieniec, który za wszelką cenę unika pracy, a dorabia jako basista w lokalnym zespole rockowym. Pewnego dnia Pilgrim poznaje miłość swojego życia – kurierkę popularnego sklepu internetowego Ramonę V. Flowers – i postanawia umówić się z nią na randkę. Niestety nie jest to takie proste, bo najpierw trzeba uporać się z byłymi facetami dziewczyny. Zadaniem gracza jest pokonanie ekschłopaków i innych przeciwności, aby młody bohater mógł zdobyć serce ukochanej.

Gra oferuje czteroosobowy tryb kooperacji, w którym wcielamy się w postacie Scotta Pilgrima, Ramony Flowers, Kim Pine oraz Stephena Stillsa. Czwórka bohaterów przemierza kolejne poziomy i walczy z licznymi przeciwnikami, by na końcu każdego z nich zmierzyć się z jednym z siedmiu byłych chłopaków dziewczyny. Każda z postaci posiada własny zestaw unikalnych umiejętności, które rozwijamy za zdobyte doświadczenie i monety (wypadające z pokonanych przeciwników). Gracze mogą wskrzeszać się nawzajem, wykonywać kilka ataków grupowych, używać różnych przedmiotów i elementów otoczenia (np. barowych stołków) oraz korzystać z miksturek uleczających. Na bonusowych poziomach, nazwanych Subspace, zbieramy dodatkowe monety. W grze pojawia się też ukryty tryb przetrwania, w którym walczymy z przeważającymi siłami zombie.

Twórcy Scott Pilgrim vs. the World postawili na wyjątkowo klasyczną oprawę graficzną, która kojarzy się z produkcjami z 8 i 16-bitowych maszyn (głównie ze względu na specyficzną animację). Komiksowa stylistyka oraz humorystyczne podejście do tematu sprawiają, że gra spodoba się starszym i młodszym graczom. Podczas emocjonującej przygody zwiedzamy bar, dyskotekę, ulice miasta, salon gier, czy wagony metra.

Ostatnia modyfikacja 2 lutego 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,7 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Scott Pilgrim vs. the World: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Scott Pilgrim vs. the World: The Game Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360