Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchX360PSVPS4
Okładka Phantom Breaker: Battle Grounds (X360)
OkładkaPhantom Breaker: Battle Grounds (X360)

Phantom Breaker: Battle Grounds

Phantom Breaker: Battle Grounds Overdrive

Spin-off bijatyki Phantom Breaker, będący tradycyjnym dwuwymiarowym beat 'em upem, zrealizowanym w konwencji retro. Gracze maja do wyboru cztery postaci, dysponujące rożnymi umiejętnościami i atakami. Gra posiada również lokalny oraz sieciowy tryb multiplayer.

Akcji | 2D | beat 'em up | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Phantom Breaker: Battle Grounds Premiera

27lut2013

X360

13lut2014

PSV

23sty2015

PC

21lip2015

PS4

7gru2017

Switch

producent: 5pb. wydawca: 5pb. Strona oficjalna

Phantom Breaker: Battle Grounds na PC, X360 itd. to tradycyjna dwuwymiarowa gra z gatunku beat 'em up. Tytuł jest spin-offem klasycznej bijatyki Phantom Breaker, a jego bohaterami są występujące w niej postacie. Za produkcję gry odpowiada japońska firma 5pb, od lat specjalizująca się w tworzeniu i wydawaniu gier z gatunku visual novel oraz działalności na japońskim rynku muzycznym. Produkcja ukazała się oryginalnie w 2013 roku na Xboksie 360, by w kolejnych latach trafić także na kolejne platformy sprzętowe. W 2015 roku tytuł otrzymał rozszerzoną wersję Overdrive, zawierającą wszystkie wydane dotychczas DLC i aktualizacje.

Fabuła

Historia tytułu skupia się na czterech bohaterkach, które łączą siły, by uratować swoją przyjaciółkę porwaną przez Phantoma, władcę świata demonów, pragnącego zawładnąć ziemią. W trakcie przygody protagonistki przemierzają ulice Tokio oraz demoniczny wymiar, walcząc z jego mieszkańcami oraz zwykłymi ludźmi stojącymi im na drodze.

Mechanika

Jeżeli chodzi o model rozgrywki, to produkcja przypomina grę Scott Pilgrim vs. The World, wydaną w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. W trakcie zabawy wybieramy jedną z czterech postaci. Każda dysponuje swoim zestawem ciosów i umiejętności. Standardowe ataki przydzielone są do trzech przycisków, które odpowiadają za mocne, średnie i słabe uderzenie. Do tego zestawu ruchów dochodzą także uniki oraz specjalna zdolność, aktywowana po pokonaniu pewnej liczby przeciwników. Wyeliminowani wrogowie zostawiają po sobie monety i doświadczenie, dzięki którym awansujemy na kolejne poziomy, zwiększamy statystki postaci i odblokowujemy ich kolejne ataki. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji beat 'em up, nie poruszamy się swobodnie po dwuwymiarowych planszach. Posiadają one jedynie dwa plany – przedni i tylny, między którymi przemieszczamy się za pomocą jednego przycisku.

Tryby gry

Gra posiada zarówno lokalny, jak i sieciowy tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Kolorowa oprawa graficzna przypomina stare 16-bitowe produkcje z automatów oraz konsol. Tła i postacie wykonano mimo to z dużą starannością o najmniejsze detale, przez co tytuł jest bardzo przyjemny dla oka, nawet dla osób nie przepadających za stylem retro.

Ostatnia modyfikacja 14 listopada 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Phantom Breaker: Battle Grounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Phantom Breaker: Battle Grounds Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 210 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
X360
PSV
PS4
PC
Switch