Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Phantom Breaker: Extra (PS3)
OkładkaPhantom Breaker: Extra (PS3)

Phantom Breaker: Extra

Phantom Breaker: Extra to rozszerzona i ulepszona wersja gry Phantom Breaker, dwuwymiarowej japońskiej bijatyki, czerpiąca pomysły od znanych przedstawicieli gatunku.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantom Breaker: Extra Premiera

19wrz2013

X360 PS3

producent: 5pb. wydawca: 7Sixty Strona oficjalna

Phantom Breaker: Extra jest ulepszoną i rozszerzoną wersją gry Phantom Breaker, tradycyjnej dwuwymiarowej bijatyki, czerpiącej pomysły od najlepszych przedstawicieli gatunku czyli serii, takich jak BlazeBlue, Street Fighter czy Marvel vs. Capcom. Grę stworzyło japońskie studio 5bp, specjalizujące się przede wszystkim w produkcjach z gatunku visual novel. Phantom Breaker jest pierwszą próbą dewelopera w stworzeniu bijatyki. Dodatkową atrakcją dla osób znających poprzednie tytuły twórców jest obecność wśród grywalnych postaci dwóch bohaterek występujących w ich poprzednich grach.

Historia przedstawiona w Phantom Breaker: Extra, podobnie jak w przypadku innych reprezentantów gatunku, skupia się na turnieju sztuk walki, w którym uczestniczą jej bohaterowie. Odbywający się w Tokio, turniej dla którego zwycięzcy nagrodą jest spełnienie jego najskrytszego życzenia, koordynowany jest przez tajemniczą organizację, której sekrety poznamy wraz z kolejnymi wygranymi rundami. W podstawowej wersji gry molismy wybierać spośród 14 różnych postaci, wersja Extra wprowadza dodatkowo kilku nowych wojowników. Wszyscy posiadają swój unikalny styl walki i zasób ruchów. Zabawę możemy zacząć w trybach historii, arcade, pojedynku oraz w sieci, gdzie współzawodniczymy z innymi graczami. Nowa eydcja tytułu poprawia rozgrywki multiplayer, dodając miedzy innymi możliwość obserwowania rozgrywanych w danym momencie pojedynków między graczami.

System walki w Phantom Breaker jest względnie prosty i łatwy do przyswojenia. Po wybraniu postaci określamy styl w jakim będziemy walczyć. Do dostępnych w oryginale dwóch stylów walki – szybkiego i mocnego, dołącza trzeci (styl ekstra). Korzystając z szybkiego nastawiamy się na wykorzystanie kombosów, uników, wyprowadzanie błyskawicznych ciosów oraz grę ofensywną. Wybierając mocny, będziemy mogli blokować ciosy przeciwnika, zatrzymywać jego próby wyprowadzania specjalnych ataków, a także otrzymywać mniejsze obrażenia. Ekstra łączy w sobie cechy dwóch poprzednich. Wojownikami sterujemy za pomocą gałki analogowej oraz przycisków na gamepadzie. W czasie pojedynku na ekranie gry znajdziemy dwa różne wskaźniki. Górny pokazuje nam stan naszego zdrowia, natomiast dolny przedstawia stan punktów, które wykorzystujemy przy wykonywaniu specjalnych ataków. W edycji Extra deweloperzy poprawili szybkość ruchów bohaterów, wyrównując równocześnie ich siłę i szanse w walce, naprawili przy tym wiele technicznych niedoskonałości związanych ze sterowaniem.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna gry oraz projekty występujących w niej bohaterów, mogą spodobać się fanom japońskiej animacji i popkultury, jednak jakością ustępuje ona temu co możemy zobaczyć w podobnych produkcjach z najwyższej półki. Areny, na jakich walczymy, nie zadowalają poziomem detali i są niedbale wykonane, podobnie jak postacie wojowników, których dwuwymiarowe modele nie zostały stworzone z myślą o rozdzielczościach HD, przez co wydają się rozmyte i niewyraźne. Twórcy dodatkowo wprowadzili nowe plansze i poprawili już wcześniej dostępne, zwiększając liczbę występujących na nich animacji oraz efektów specjalnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Phantom Breaker: Extra: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3