Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nighthaw-X3000 (PC)
OkładkaNighthaw-X3000 (PC)

Nighthaw-X3000 PC

Dynamiczna produkcja typu shoot'em up opracowana przez niezależne polskie studio N94 Games. Głównym bohaterem gry jest James Pilecki, czyli elitarny pilot, którego zadaniem jest stawienie czoła kosmicznym najeźdźcom, jacy w 2000 roku zaatakowali Błękitną Planetę.

Akcji | science fiction | 2D | polskie | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nighthaw-X3000 Premiera PC

14kwietnia2017

Steam

14kwietnia2017

producent: N94 Games wydawca: AAG Studio

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nighthaw-X3000

Sky Force Reloaded

Sine Mora EX

Astro Avenger II

Nighthaw-X3000 jest produkcją typu shoot'em up, opracowaną przez polskie, niezależne studio N94 Games. Jej wydaniem na platformie PC zajęła się firma AAG Studio.

Fabuła

Akcja Nighthaw-X3000 rozgrywa się w roku 2000. Głównym bohaterem gry jest James Pilecki – elitarny pilot, który po utracie żony topi swoje smutki w alkoholu. W trakcie kolejnego wieczoru, jaki spędzał w jednym z barów popijając ulubione piwo, Ziemia padła ofiarą inwazji ze strony agresywnych przedstawicieli obcej cywilizacji. Protagoniście nie pozostało nic innego, jak zasiąść za sterami swojego samolotu i stawić czoła najeźdźcom.

Mechanika

W Nighthaw-X3000 na platformie PC akcja prezentowana jest w perspektywie top-down. Kontrolowany przez protagonistę samolot automatycznie leci w górę ekranu – zadaniem gracza jest manewrowanie nim na boki w taki sposób, by unikać ostrzału, a jednocześnie nie spuszczać z celownika jednostek nieprzyjaciela. W grze przychodzi nam mierzyć się zarówno z zastępami standardowych przeciwników, jak i ze znacznie potężniejszymi bossami, których pokonanie wymaga nie tylko nadzwyczajnej zręczności i refleksu, lecz także opracowania skutecznej taktyki oraz posiadania wystarczającej siły ognia. Z uwagi na fakt, że poziom trudności nie należy do najniższych, konieczne jest również sprawne żonglowanie rozbudowanym arsenałem.

Tryby gry

W Nighthaw-X3000 grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza na wspólnym ekranie. Tryb współpracy obejmuje fabularną kampanię i całą gamę dodatkowych trybów rozgrywki.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną gry Nighthaw-X3000 jest dwuwymiarowa oprawa graficzna, opracowana w stylistyce pixel art. Całość okraszono jaskrawą kolorystyką, co w połączeniu z dynamiczną muzyką z gatunku synthwave budzi jednoznaczne skojarzenia z filmami science fiction z lat osiemdziesiątych XX wieku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nighthaw-X3000: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nighthaw-X3000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB lub lepsza
  • 50 MB HDD
  • Windows Vista/7/8/10