Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Jamestown: Legend of the Lost Colony (PC)
OkładkaJamestown: Legend of the Lost Colony (PC)

Jamestown: Legend of the Lost Colony PC

Klasyczna scrollowana strzelanka w staroszkolnym stylu. Fabuła opowiada alternatywną historię XVII wieku, kiedy planeta Mars została skolonizowana przez ludzi. W trakcie zabawy eliminujemy tysiące przeciwników.

Zręcznościowe | indie | shoot 'em up | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jamestown: Legend of the Lost Colony Premiera PC

8czerwca2011

producent: Final Form Games wydawca: Final Form Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jamestown: Legend of the Lost Colony

Sky Force Reloaded

AirStrike 3D: Operation W.A.T.

Vulture

Jamestown: Legend of the Lost Colony to klasyczna scrollowana strzelanka, w której obejmujemy kontrolę nad latającym pojazdem i eliminujemy kolejne zastępy przeciwników, oglądając poszczególne wydarzenia z lotu ptaka. Produkcja została opracowana w staroszkolnym stylu przez niezależne studio Final Form Games i jest rozprowadzana za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji.

Fabuła opowiada alternatywną historię XVII wieku. Planeta Mars została skolonizowana przez ludzi, a o jej przejęcie rywalizują Hiszpanie oraz Brytyjczycy. Obie nacje prowadzą ze sobą zażarte boje, w które wplątują się także rdzenni Marsjanie. Owocuje to konfliktem na potężną skalę, w którym biorą udział trzy strony konfliktu charakteryzujące się odmiennym zestawem wojsk. Oczywiście fabuła jest tylko pretekstem dla samej rozgrywki i tak naprawdę nie spełnia zbyt istotnej roli, ale intrygujący jest sam fakt przeniesienia akcji do przeszłości – tego typu strzelanki zazwyczaj charakteryzują się obecnością futurystycznego świata.

Rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana i opiera się na zasadach doskonale znanych fanom gatunku. Obejmujemy kontrolę nad latającym pojazdem, który potrafi strzelać na różne sposoby – poza skoncentrowanym ogniem ciągłym mamy na przykład pociski rozpraszające się na większym obszarze. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a kamera przez cały czas kieruje gracza w stronę, w którą musi się udać. Możliwe jest jednak dowolne manewrowanie w obrębie ekranu, co pomaga unikać ataków ze strony wrogów.

Choć całą kampanię możemy ukończyć samotnie, to gra tak naprawdę rozwija skrzydła dopiero w trybie kooperacji. Maksymalnie cztery osoby mogą współpracować przy jednym komputerze, wzajemnie się osłaniając i pomagając sobie w walce. Przekłada się to również na samą rozgrywkę – dopóki którykolwiek z pilotów pozostaje przy życiu, może wskrzesić pozostałych. Całość została opisana specyficzną oprawą graficzną utrzymaną w staroszkolnym stylu. W oczy rzucają się zatem wszechobecne piksele, ale dzięki temu produkcja zachowuje pewien urok.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jamestown: Legend of the Lost Colony: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jamestown: Legend of the Lost Colony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7