Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2017, 11:51

autor: Arantasar

Call of Cthulhu od studia Cyanide na nowym zwiastunie

Na oficjalnej stronie gry Call of Cthulhu tworzonej przez studio Cyanide pojawił się nowy zwiastun produkcji. Tytuł ma łączyć cechy RPG i skradanki, a jednym z jego najważniejszych elementów będzie dbanie o stan psychiczny głównego bohatera. Premiera powinna odbyć się w tym roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Deweloperzy ze studia Cyanide zaprezentowali nowy zwiastun gry Call of Cthulhu. Produkcja otrzymała wstępnie najwyższą kategorię wiekową w systemie PEGI z uwagi na dużą dawkę przemocy i liczne sceny powodujące odrazę.

Tytuł będzie detektywistyczną przygodówką z rozbudowanymi elementami RPG. W grze wcielimy się w detektywa Edwarda Pierce'a, który zajmuje się śledztwem w sprawie śmierci uznanego artysty na wyspie Darkwater w okolicach Bostonu. Produkcja położy szczególny nacisk na system zdrowia psychicznego i motyw powolnego osuwania się głównego bohatera w szaleństwo. Istotną rolę odegrają tutaj koszmary zsyłane przez istoty z głębin oraz mieszanie się jawy i snu. Ponieważ tytuł jest oparty na oficjalnej licencji papierowego RPG amerykańskiego wydawnictwa Chaosium, możemy spodziewać się implementacji przynajmniej części mechanizmów obecnych w pierwowzorze.

Strach się bać. - Call of Cthulhu od studia Cyanide na nowym zwiastunie - wiadomość - 2017-01-21
Strach się bać.

Proces produkcyjny gry Call of Cthulhu przeszedł już kilka zawirowań. Tytuł zapowiedziano w 2014 roku, a wydawca – którym jest firma Focus Home Interactive – pierwotnie powierzyła pracę studiu Frogwares, specjalizującym się w przygodówkach o Sherlocku Holmesie. Jednak po półtora roku zdecydowano się na zmianę dewelopera. Dalszym rozwojem produkcji zajęła się ekipa Cyanide Studios – twórcy Styx: Master of Shadows czy Blood Bowl. Utrata praw do adaptacji papierowego RPG nie zniechęciła jednak programistów z Frogwares. W marcu zeszłego roku studio zapowiedziało grę The Sinking City, która ma oferować świat o otwartej strukturze i skupiać się na prowadzeniu śledztw. Wszystko oczywiście w uniwersum inspirowanym twórczością H. P. Lovecrafta. Możliwe zatem, że w niedługim odstępie czasu dostaniemy dwa tytuły bazujące na twórczości Samotnika z Providence.

Gra Call of Cthulhu zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie ujawniono jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że gwiazdy powinny ułożyć się we właściwym porządku jeszcze w tym roku.

Howard Phillips Lovecraft to amerykański pisarz tworzący w pierwszej połowie XX wieku. Jest autorem opowieści grozy (weird fiction), składających się na tzw. „mitologię Cthulhu”. Był jednym z prekursorów fantastyki naukowej.