Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2017, 11:10

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Werewolf: The Apocalypse od studia Cyanide

Firma Focus Home Interactive i studio Cyanide pracują nad grą będącą adaptacją stołowego RPG-a Werewolf: The Apocalypse, w Polsce wydanego jako Wilkołak: Apokalipsa.

Firma Focus Home Interactive poinformowała, że w produkcji znajduje się gra stanowiąca adaptację Werewolf: The Apocalypse, czyli stołowego systemu firmy White-Wolf (u nas wydanego jako Wilkołak: Apokalipsa), wchodzącego w skład uniwersum tzw. Świata Mroku, do którego należy również Vampire: The Masquerade. Produkcja powstaje w studiu Cyanide i zmierza na pecety oraz konsole. Na razie nie podano planowanej daty premiery.

Obecnie rozwijaniem papierowej wersji Werewolf: The Apocalypse zajmuje się wydawnictwo Onyx Path Publishing. - Nadchodzi Werewolf: The Apocalypse od studia Cyanide - wiadomość - 2017-01-20
Obecnie rozwijaniem papierowej wersji Werewolf: The Apocalypse zajmuje się wydawnictwo Onyx Path Publishing.

Notka prasowa sugeruje, że otrzymamy wierną adaptację realiów systemu Wilkołak: Apokalipsa. Akcja osadzona zostanie w czasach współczesnych, w mrocznej alternatywnej wersji naszej rzeczywistości, zamieszkanej przez stwory z najróżniejszych legend i mitów. Gracze wcielą się w członka rasy wilkołaków, który wraz z towarzyszami ze stada weźmie udział w wojnie przeciwko Żmijowi (ang. Wyrm), czyli potężnej sile chcącej doprowadzić do zniszczenia planety.

Niestety, obecnie autorzy nie są jeszcze gotowi podać żadnych dodatkowych konkretów, ani udostępnić jakichkolwiek materiałów graficznych. Na więcej informacji nie będziemy musieli jednak czekać długo, gdyż Werewolf: The Apocalypse zostanie omówione podczas konferencji Focus Home Interactive, która odbędzie się w Paryżu w dniach 1-2 lutego tego roku.

Przypomnijmy, że pod koniec 2015 roku prawa do uniwersum Świata Mroku przejęła firma Paradox Interactive. Nie jest ona jednak bezpośrednio zaangażowana w produkcję adaptacji Werewolf: The Apocalypse i jedynie udzieliła odpłatnie licencji Focus Home Interactive. Sugeruje to, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych zapowiedzi gier ze Świata Mroku od innych deweloperów i wydawców.

Nadchodzi Werewolf: The Apocalypse od studia Cyanide - ilustracja #2

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Cyanide nie będzie pierwszym studiem, które podejmie się opracowania gry bazującej na licencji Werewolf: The Apocalypse. Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku nad własną adaptacją pracował znany z Sanitarium zespół DreamForge Entertainment.

Miała to być gra akcji wzorowana na serii Star Wars: Jedi Knight, zbudowana na silniku Unreal i oferująca zarówno kampanię, jak i tryb multiplayer. Niestety, studio zbankrutowało i projekt nigdy nie został ukończony.

Zainteresowanym grą polecamy obejrzenie trwającego prawie pół godziny filmu, zawierającego wszystkie scenki przerywnikowe oraz kilka fragmentów rozgrywki.

  1. Oficjalna strona firmy Focus Home Interactive
  2. Oficjalna strona studia Cyanide