Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 stycznia 2017, 10:45

Twórca Syriany wyreżyseruje filmowe The Division

Stephen Gaghan, zdobywca Oscara za scenariusz do filmu Traffic, zajmie stanowisko reżysera przy produkcji obrazu na podstawie gry The Division. Dołączy on do dwójki aktorów, Jessiki Chastain oraz Jake'a Gyllenhaala, od ubiegłego roku zaangażowanych w ten projekt.

Niedawne starcie Ubisoftu z branżą filmową trudno zaliczyć do udanych – mowa tu oczywiście o filmie na podstawie serii Assassin’s Creed, który zawiódł pod względem artystycznym, a i finansowo nie spisał się najlepiej. Mimo to firma nie ma zamiaru poddawać się po pierwszym niepowodzeniu i już szykuje się do kolejnej produkcji – tym razem opartej na ubiegłorocznym The Division. Do tej pory poznaliśmy nazwiska dwojga aktorów, zaangażowanych w projekt. Teraz do Jake’a Gyllenhaala oraz Jessiki Chastain dołączył Stephen Gaghan, który zajmie się reżyserią filmu.

Gaghana zachwyciła apokaliptyczna wizja Manhattanu. Czy uda mu się ją oddać w filmie? - Twórca Syriany wyreżyseruje filmowe The Division - wiadomość - 2017-01-22
Gaghana zachwyciła apokaliptyczna wizja Manhattanu. Czy uda mu się ją oddać w filmie?

Dla miłośników kina nazwisko to powinno być znane: Gaghan zdobył w 2001 roku Oscara za scenariusz do filmu Traffic, a Syriana z 2005 roku, którą sam napisał i wyreżyserował, otrzymała dwie nominacje do tej prestiżowej statuetki. „Gra była ogromnym sukcesem, w dużej mierze za sprawą wykreowanej przez twórców wizji Manhattanu w środku apokalipsy” - stwierdził reżyser. „Jest ona wciągająca, wspaniale dziwna, a jednocześnie znajoma, i przepełniona różnymi możliwościami”. Filmowe The Division zbiera więc wokół siebie nazwiska największego kalibru, co powinno dobrze wróżyć produkcji. Z drugiej strony, warto przypomnieć casus Assassin’s Creed, gdzie za kamerą stał utalentowany Justin Kurzel, a obsada obfitowała w takie gwiazdy jak Michael Fassbender, Jeremy Irons czy Marion Cotillard – a obraz i tak został wręcz zmiażdżony przez krytyków.

  1. Oficjalna strona internetowa Ubisoft Motion Pictures
  2. Ubisoft debiutuje na wielkim ekranie – recenzja filmu Assassin’s Creed