Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2017, 09:56

autor: Góral

Yakuza 0 to porządny gangsterski sandbox

Za kilka dni w Europie zadebiutuje Yakuza 0, czyli kolejna odsłona popularnej w Japonii serii gangsterskich sandboksów. Okazało się, że tytuł jest naprawdę dobry i może stanowić doskonały wstęp do całej serii.

Yakuza 0 zadebiutowała w Japonii w marcu 2015 roku. Na jej premierę w Europie, w tym i w Polsce, musimy jeszcze poczekać kilka dni, gdyż gra ukaże się 24 stycznia. W sieci pojawiły się recenzje tytułu i wiemy już, że warto było czekać. W większości przypadków produkcja zbiera oceny rzędu 8-9 punktów w dziesięciostopniowej skali, a aktualna średnia w serwisie Metacritic wynosi 85 punktów. Gra ma wiele zalet. Jedną z podstawowych jest otwarty, i co ważne, bogaty w rozmaite atrakcje świat, w którym po prostu jest co robić, a prym wiodą ciekawe minigierki. Innym istotnym elementem jest to, że Yakuza 0 to prequel serii, więc jeżeli nie graliście w poprzednie odsłony, to nic nie szkodzi. Ba, to nawet lepiej i warto zacząć przygodę z „japońskim GTA” właśnie teraz. Na plus często wymieniana jest także warstwa fabularna i humor, a sama rozgrywka stoi na wysokim poziomie.

Yakuza 0 to dobra gra, więc miejmy nadzieję, że osiągnie zasłużony sukces. - Yakuza 0 to porządny gangsterski sandbox - wiadomość - 2017-01-21
Yakuza 0 to dobra gra, więc miejmy nadzieję, że osiągnie zasłużony sukces.

Jeżeli chodzi o wady, to zarzuty padają głownie w stronę nierównej oprawy graficznej. Gra może i nie prezentuje się źle, ale czołówka najładniejszych produkcji na PlayStation 4 to to nie jest. Wpływ na to ma fakt, że produkcja wyszła w Japonii też na PlayStation 3 (w Europie i USA się jej nie doczekamy). Poza tym walka po kilku godzinach staje się nieco monotonna i przewidywalna.

Wybrane recenzje gry Yakuza 0: