Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDSwitchPCXONEPS4
Okładka Galaxy of Pen & Paper (iOS)
OkładkaGalaxy of Pen & Paper (iOS)

Galaxy of Pen & Paper

Galaxy of Pen & Paper +1 Edition

Kolejna część serii humorystycznych RPG-ów, nad którymi pieczę sprawuje studio Behold. Galaxy of Pen & Paper symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zachowania graczy i mistrza gry oraz wydarzenia toczące się w ramach rozgrywanych przez nich kampanii.

RPG | science fiction | turowe | 2D | humorystyczne | indie

Galaxy of Pen & Paper Premiera

27lip2017

PC AND iOS

7kwi2020

PS4

8kwi2020

Switch XONE

producent: Behold Studios wydawca: Paradox Interactive

Galaxy of Pen & Paper to trzecia odsłona cyklu humorystycznych RPG-ów. Produkcję opracowało studio Behold, czyli autorzy m.in. Knights of Pen & Paper (pierwsza część serii) oraz Chroma Squad.

Fabuła

O ile poprzednie odsłony osadzono w klasycznych realiach fantasy, tak Galaxy of Pen & Paper, zgodnie z tytułem, stawia na klimaty science fiction, pozwalając nam na pokierowanie drużyną śmiałków podróżująca przez galaktykę na pokładzie statku kosmicznego.

Oczywiście, zgodnie z tradycjami serii, autorzy nie podeszli do tej tematyki w sposób poważny i gra regularnie naśmiewa się z najbardziej oklepanych konwencji gatunku. Warstwa fabularna tym razem została znacznie bardziej rozbudowana, a podczas przygód regularnie musimy podejmować decyzje, które w dużym stopniu wpływają na dalszy rozwój historii.

Mechanika

Galaxy of Pen & Paper stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich części cyklu. Ponownie otrzymujemy więc produkcję RPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zarówno zachowania graczy i mistrza gry, jak i wydarzenia toczące się w rozgrywanych przez tę grupę przygodach.

Podczas zabawy wirtualni gracze podróżują po galaktyce, zwiedzają planety, wykonują zadania oraz toczą turowe bitwy. Wśród starć znalazły się zarówno małe potyczki, podczas których drużyna walczy z niewielkimi grupami wrogów, jak i bitwy gwiezdne pomiędzy statkami kosmicznymi. Odpowiedzialny za to system jest bardziej rozbudowany niż w poprzednich odsłonach, oferując więcej opcji i swobody taktycznej.

W trakcie rozgrywki zarówno wirtualni gracze, jak i kierowane przez nich postacie gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala im odblokowywać nowe umiejętności i ulepszać statystyki. Nie zabrakło także systemu modyfikowania statków.

Kwestie techniczne

Autorzy Galaxy of Pen & Paper postawili na kolorową stylistykę retro, pełną dużych pikseli i dwuwymiarowych obiektów. Niektóre elementy wykonano w 3D, ale pokryte one zostały takimi teksturami, aby nie odstawały wizualnie od reszty szaty graficznej.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Galaxy of Pen & Paper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Galaxy of Pen & Paper Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 6800 GT/Radeon X1600 lub lepsza
  • 700 MB HDD
  • Windows XP(SP2)
PC
AND
iOS
XONE
PS4
Switch