Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDXONEPS4iOSSwitchPC
Okładka Galaxy of Pen & Paper (AND)

Galaxy of Pen & Paper

Galaxy of Pen & Paper +1 Edition

Kolejna część serii humorystycznych RPG-ów, nad którymi pieczę sprawuje studio Behold. Galaxy of Pen & Paper symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zachowania graczy i mistrza gry oraz wydarzenia toczące się w ramach rozgrywanych przez nich kampanii.

RPG | science fiction | turowe | 2D | humorystyczne | indie

Okładka Galaxy of Pen & Paper (AND)

producent: Behold Studios

data premiery gry:

27lip2017

PC AND iOS

7kwi2020

PS4

8kwi2020

Switch XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Galaxy of Pen & Paper to trzecia odsłona cyklu humorystycznych RPG-ów. Produkcję opracowało studio Behold, czyli autorzy m.in. Knights of Pen & Paper (pierwsza część serii) oraz Chroma Squad.

Fabuła

O ile poprzednie odsłony osadzono w klasycznych realiach fantasy, tak Galaxy of Pen & Paper, zgodnie z tytułem, stawia na klimaty science fiction, pozwalając nam na pokierowanie drużyną śmiałków podróżująca przez galaktykę na pokładzie statku kosmicznego.

Oczywiście, zgodnie z tradycjami serii, autorzy nie podeszli do tej tematyki w sposób poważny i gra regularnie naśmiewa się z najbardziej oklepanych konwencji gatunku. Warstwa fabularna tym razem została znacznie bardziej rozbudowana, a podczas przygód regularnie musimy podejmować decyzje, które w dużym stopniu wpływają na dalszy rozwój historii.

Mechanika

Galaxy of Pen & Paper stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich części cyklu. Ponownie otrzymujemy więc produkcję RPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zarówno zachowania graczy i mistrza gry, jak i wydarzenia toczące się w rozgrywanych przez tę grupę przygodach.

Podczas zabawy wirtualni gracze podróżują po galaktyce, zwiedzają planety, wykonują zadania oraz toczą turowe bitwy. Wśród starć znalazły się zarówno małe potyczki, podczas których drużyna walczy z niewielkimi grupami wrogów, jak i bitwy gwiezdne pomiędzy statkami kosmicznymi. Odpowiedzialny za to system jest bardziej rozbudowany niż w poprzednich odsłonach, oferując więcej opcji i swobody taktycznej.

W trakcie rozgrywki zarówno wirtualni gracze, jak i kierowane przez nich postacie gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala im odblokowywać nowe umiejętności i ulepszać statystyki. Nie zabrakło także systemu modyfikowania statków.

Kwestie techniczne

Autorzy Galaxy of Pen & Paper postawili na kolorową stylistykę retro, pełną dużych pikseli i dwuwymiarowych obiektów. Niektóre elementy wykonano w 3D, ale pokryte one zostały takimi teksturami, aby nie odstawały wizualnie od reszty szaty graficznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Galaxy of Pen & Paper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Galaxy of Pen & Paper

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 6800 GT/Radeon X1600 lub lepsza
  • 700 MB HDD
  • Windows XP(SP2)
Galaxy of Pen & Paper - następca Knights of Pen & Paper ukaże się 27 lipca
Galaxy of Pen & Paper - następca Knights of Pen & Paper ukaże się 27 lipca

wiadomość8 czerwca 2017

Firma Paradox i zespół Behold Studios ogłosiły datę premiery Galaxy of Pen & Paper, czyli następcy popularnej serii Knights of Pen & Paper. Gra zadebiutuje 27 lipca tego roku, równocześnie na PC oraz mobilnych systemach iOS i Android.

Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper
Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper

wiadomość20 stycznia 2017

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Galaxy of Pen & Paper, czyli kontynuację nietypowego cyklu RPG zapoczątkowanego przez zespół Behold Studios. Gra porzuci znane z poprzednich odsłon klimaty fantasy i postawi na realia science fiction.

PC
AND
iOS
XONE
PS4
Switch