Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Galaxy of Pen & Paper (PC)

Galaxy of Pen & Paper

Kolejna część serii humorystycznych RPG-ów, nad którymi pieczę sprawuje studio Behold.

RPG | science fiction | turowe

Galaxy of Pen & Paper to wydana na platformę PC, AND i iOS trzecia odsłona cyklu humorystycznych RPG-ów. Produkcję opracowało studio Behold, czyli autorzy m.in. Knights of Pen & Paper (pierwsza część serii) oraz Chroma Squad.

Fabuła

O ile poprzednie odsłony osadzono w klasycznych realiach fantasy, tak Galaxy of Pen & Paper, zgodnie z tytułem, stawia na klimaty science fiction, pozwalając nam na pokierowanie drużyną śmiałków podróżująca przez galaktykę na pokładzie statku kosmicznego.

Oczywiście, zgodnie z tradycjami serii, autorzy nie podeszli do tej tematyki w sposób poważny i gra regularnie naśmiewa się z najbardziej oklepanych konwencji gatunku. Warstwa fabularna tym razem została znacznie bardziej rozbudowana, a podczas przygód regularnie musimy podejmować decyzje, które w dużym stopniu wpływają na dalszy rozwój historii.

Mechanika

Wydane na PC, AND i iOS Galaxy of Pen & Paper stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich części cyklu. Ponownie otrzymujemy więc produkcję RPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zarówno zachowania graczy i mistrza gry, jak i wydarzenia toczące się w rozgrywanych przez tę grupę przygodach.

Podczas zabawy wirtualni gracze podróżują po galaktyce, zwiedzają planety, wykonują zadania oraz toczą turowe bitwy. Wśród starć znalazły się zarówno małe potyczki, podczas których drużyna walczy z niewielkimi grupami wrogów, jak i bitwy gwiezdne pomiędzy statkami kosmicznymi. Odpowiedzialny za to system jest bardziej rozbudowany niż w poprzednich odsłonach, oferując więcej opcji i swobody taktycznej.

W trakcie rozgrywki zarówno wirtualni gracze, jak i kierowane przez nich postacie gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala im odblokowywać nowe umiejętności i ulepszać statystyki. Nie zabrakło także systemu modyfikowania statków.

Kwestie techniczne

Autorzy Galaxy of Pen & Paper postawili na kolorową stylistykę retro, pełną dużych pikseli i dwuwymiarowych obiektów. Niektóre elementy wykonano w 3D, ale pokryte one zostały takimi teksturami, aby nie odstawały wizualnie od reszty szaty graficznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Galaxy of Pen & Paper

12+

Wymagania sprzętowe Galaxy of Pen & Paper

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 GT/Radeon X1600 lub lepsza, 700 MB HDD, Windows XP(SP2)

Galaxy of Pen & Paper - następca Knights of Pen & Paper ukaże się 27 lipca
Galaxy of Pen & Paper - następca Knights of Pen & Paper ukaże się 27 lipca

wiadomość8 czerwca 2017

Firma Paradox i zespół Behold Studios ogłosiły datę premiery Galaxy of Pen & Paper, czyli następcy popularnej serii Knights of Pen & Paper. Gra zadebiutuje 27 lipca tego roku, równocześnie na PC oraz mobilnych systemach iOS i Android.

Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper
Galaxy of Pen & Paper - zapowiedziano następcę serii Knights of Pen & Paper

wiadomość20 stycznia 2017

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Galaxy of Pen & Paper, czyli kontynuację nietypowego cyklu RPG zapoczątkowanego przez zespół Behold Studios. Gra porzuci znane z poprzednich odsłon klimaty fantasy i postawi na realia science fiction.

PC
AND
iOS