Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Indivisible (PC)

Indivisible

Hybryda gry jRPG akcji i platformówki, której główna bohaterka – nastoletnia chłopczyca Ajna – wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, by uratować przed zagładą wszystko co kocha i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

RPG | fantasy | turowe | platformówki | 2D | na 2 osoby | side-scroll | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Indivisible (PC)

data premiery gry:

8paź2019

PC PS4 XONE

28kwi2020

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Indivisible to hybryda RPG-a akcji i side-scrollowej platformówki, opracowana przez niezależne studio Lab Zero Games – zespół mający w swoim portfolio ciepło przyjętą bijatykę zatytułowaną Skullgirls. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, Switch itd..

Fabuła

Indivisible zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, wzorowanego na krainach z mitów i legend Azji Południowo-Wschodniej. Historia koncentruje się na Ajnie, czyli nastolatniej chłopczycy wychowywanej przez ojca; kiedy jej dom pada ofiarą ataku, w bohaterce budzą się tajemnicze moce. Dziewczyna wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by nie tylko uratować przed zagładą wszystko co kocha, lecz także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, Switch itd. Indivisible akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przemierzamy świat i stawiamy czoła niebezpieczeństwom czyhającym na Ajnę; na drodze dziewczyny stają oponenci, z którymi toczymy pojedynki w trybie turowym. Ajna nie jest skazana na samotną przeprawę, gdyż w toku swoich wojaży spotyka ponad dwadzieścia tak zwanych „Inkarnacji”, czyli ludzi, z którymi może połączyć siły i w razie potrzeby skorzystać z ich unikalnych zdolności. Każdego z nich obdarzono własną osobowością, a mowa między innymi o łuczniku imieniem Zebei, szamance Razmi czy wojowniku Tungarze.

Na tym nie kończą się unikalne możliwości Ajny, gdyż dziewczyna potrafi przenosić się do miejsca istniejącego w jej umyśle, które pełni dla niej rolę swoistej bazy wypadowej; to tutaj podejmujemy się realizacji kolejnych misji, rozwijamy postacie oraz zapisujemy stan gry. Ponadto w toku zmagań Ajna i jej nietypowi towarzysze uczą się nowych zdolności i znajdują przydatne wyposażenie, dzięki czemu z czasem mogą stawić czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Ręcznie rysowana grafika Indivisible stoi na wysokim poziomie; to samo tyczy się soundtracku skomponowanego przez Hirokiego Kikutę, czyli autora ścieżek dźwiękowych między innymi do takich gier, jak Secret of Mana oraz Soulcalibur V.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 5,2+ GB

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,00 PLN

Gry podobne do Indivisible

Klasyfikacja PEGI Indivisible

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Indivisible

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
Obszerne gameplaye z gier Ashen, Devil's Hunt i Indivisible
Obszerne gameplaye z gier Ashen, Devil's Hunt i Indivisible

wiadomość28 sierpnia 2018

W sieci pojawiły się trzy nowe zapisy rozgrywki z targów gamescom. Pozwalają one zobaczyć w akcji gry RPG Ashen i Indivisible oraz polską produkcję Devil’s Hunt.

Wieści ze świata (Fallout 4, Monster Hunter X, Indivisible, Chernobyl VR Project) 3/12/2015
Wieści ze świata (Fallout 4, Monster Hunter X, Indivisible, Chernobyl VR Project) 3/12/2015

wiadomość3 grudnia 2015

Dziś piszemy m.in. o beta patchu 1.2.37 dla gry Fallout 4, sprzedaży Monster Hunter X, polskiej aplikacji Chernobyl VR Project oraz udanej zbiórce pieniędzy na Indivisible. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Rock Band 4, Destiny, Rocket League, Indivisible) 6/10/2015
Wieści ze świata (Rock Band 4, Destiny, Rocket League, Indivisible) 6/10/2015

wiadomość6 października 2015

Dziś piszemy m.in. o premierze Rock Band 4, wprowadzeniu mikropłatności w Destiny, halloweenowej zawartości w Rocket League i nowym DLC do tej gry oraz starcie zbiórki pieniędzy na platformowe jRPG Indivisible w serwisie Indiegogo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Indivisible powstanie we współpracy z 505 Games
Indivisible powstanie we współpracy z 505 Games

wiadomość29 lipca 2015

Studio Lab Zero Games stworzy grę Indivisible we współpracy z firmą 505 Games. Partner twórców bijatyki Skullgirls ufunduje prototyp produkcji oraz pokryje część budżetu potrzebnego do opracowania gry.

Twórcy Skullgirls zapowiedzili nowe RPG akcji - grę Indivisible
Twórcy Skullgirls zapowiedzili nowe RPG akcji - grę Indivisible

wiadomość3 lipca 2015

Deweloperzy stojący za stworzeniem dynamicznej, kreskówkowej bijatyki Skullgirls zapowiedzieli zupełnie nową produkcję – Indivisible, reprezentanta gatunku action RPG. Twórcy obiecują wypuścić wkrótce grywalny prototyp gry, jak również zainicjować crowdfundingową akcję w serwisie Indiegogo.

PC
Switch
PS4
XONE