Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2015, 10:23

autor: Entelarmer

Indivisible powstanie we współpracy z 505 Games

Studio Lab Zero Games stworzy grę Indivisible we współpracy z firmą 505 Games. Partner twórców bijatyki Skullgirls ufunduje prototyp produkcji oraz pokryje część budżetu potrzebnego do opracowania gry.

Choć na pełną grę przyjdzie nam jeszcze poczekać, już we wrześniu będzie można zapoznać się z Indivisible. - Indivisible powstanie we współpracy z 505 Games - wiadomość - 2015-07-29
Choć na pełną grę przyjdzie nam jeszcze poczekać, już we wrześniu będzie można zapoznać się z Indivisible.

Wcześniej w tym miesiącu studio Lab Zero Games, znane z bijatyki Skullgirls, zapowiedziało grę Indivisible – RPG akcji wzorowane na takich tytułach, jak Valkyrie Profile czy Super Metroid. Dzisiaj zaś twórcy ujawnili swojego partnera w tym przedsięwzięciu – wydawcę 505 Games, która ufunduje prototyp gry, mający ukazać się we wrześniu, wraz z rozpoczęciem kampanii crowdfundingowej na stronie IndieGo. Według prezesa Lab Zero Games, Petera Bartholowa, współpraca obu firm układa się dobrze i jeśli w trakcie zbiórki funduszy zostanie osiągnięta kwota minimalna, 505 Games dołoży resztę sumy potrzebnej do stworzenia Indivisible. Sama kampania ma nie tyle służyć zainteresowaniu potencjalnych fundujących, ile zapewnić „bardziej sprawiedliwy podział fundowania, w którym wasze wsparcie bezpośrednio wpłynie nie tylko na grę, ale także na korzyści dla Lab Games po wydaniu gry”.

Jeśli chodzi o konkretnej informacje o nadchodzącej produkcji, to tych, niestety, wciąż brak. Wiemy natomiast, że wśród przewidzianych bonusów dla osób sponsorujących Indivisible mają znaleźć się m.in. pudełkowe wydania gry oraz… pluszaki (np. ten). Wkrótce zaś ma ruszyć blog deweloperski, na którym zapewne będą stopniowo ujawniane kolejne szczegóły wraz ze zbliżającą się datą rozpoczęciem kampanii crowdfundigowej.

Fabuła Indivisible ma się skupiać wokół losów kierowanej przez gracza bohaterki o imieniu Ajna (AHZH-na), która opuszczą swoją rodzinną wioskę by dowiedzieć się więcej o posiadanych przez nią niezwykłych mocach. Historia ma być utrzymana w klimatach mitów rodem z Azji Południowo-Wschodniej, ale nie zabraknie też elementów znanych z innych mitologii.