Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 14:00

autor: Draug

Wieści ze świata (Rock Band 4, Destiny, Rocket League, Indivisible) 6/10/2015

Dziś piszemy m.in. o premierze Rock Band 4, wprowadzeniu mikropłatności w Destiny, halloweenowej zawartości w Rocket League i nowym DLC do tej gry oraz starcie zbiórki pieniędzy na platformowe jRPG Indivisible w serwisie Indiegogo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do wtorku 6.10 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 12.10 do godz. 19:00) – przecena 166 gier – WWW

Promocje GOG.com

Weekly Staff Picks: Live by the Sword (do czwartku 8.10 do godz. 5:59) – WWW:

Rock Band 4 – premiera gry muzycznej studia Harmonix

Dziś światową premierę ma Rock Band 4 – kolejna odsłona szalenie popularnej niegdyś serii gier muzycznych studia Harmonix, powstała z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na starcie oferuje ona 65 utworów, ale liczbę tę można łatwo zwiększyć, jako że czwórka jest kompatybilna z DLC wypuszczonymi do poprzednich części cyklu. Pierwsze recenzje wskazują, że gatunek gier muzycznych ma szansę wrócić do łask – z wystawionych dotąd ocen Rock Band 4 uzyskuje w serwisie Metacritic średnie 83% (PS4) i 84% (XOne).

Niestety, w Polsce zamówienie tytułu może aktualnie nastręczyć pewnych trudności, mimo że ma on oficjalnego dystrybutora (firmę Impakt). Ponadto weźcie pod uwagę, że w Europie wersja na XOne debiutuje z tygodniowym opóźnieniem (13 października).

Destiny doczeka się mikropłatności

Za tydzień w Tower na powrót zjawi się sprzedawczyni Tess Everis, by zaoferować nowe towary, sponsorowane przez Eververse Trading Company. Innymi słowy, 13 października w Destiny pojawią się mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze kupimy nową walutę – Silver – która posłuży nam do robienia zakupów u Tess. Studio Bungie zarzeka się, że dobra możliwe do nabycia w ten sposób nie wpłyną w żaden sposób na rozgrywkę – na początek w asortymencie nowego sklepu znajdzie się osiemnaście unikatowych emotek.

Rocket League – halloweenowe gadżety i nowe DLC

Wieści ze świata (Rock Band 4, Destiny, Rocket League, Indivisible) 6/10/2015 - ilustracja #1

Począwszy od 18 października, w Rocket League zaczną pojawiać się halloweenowe gadżety do ozdabiania pojazdów. Rozgrywając mecze (bez względu na ich wynik), będziecie mieli szansę zdobyć trzy nowe antenki oraz po jednym śladzie dopalacza, rodzaju kół i ozdobniku na dach. Akcja potrwa do 2 listopada – z tego, co zdołacie odblokować do tego czasu, będziecie mogli korzystać dożywotnio, w innym razie przyjdzie Wam poczekać rok, do kolejnego Halloween.

Oprócz tego warto wspomnieć o nadchodzącym drugim płatnym DLC do omawianej gry, zatytułowanym Revenge of the Battle-Cars. W jego skład wejdą dwa nowe samochodziki, nawiązujące do poprzedniej gry studia Psyonix – Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars z 2008 roku – oraz garść ozdóbek dla pojazdów i osiągnięć do zdobycia. Dodatek trafi na rynek 13 października w cenie 3,99 euro (ok. 17 zł).

Indivisible – start zbiórki pieniędzy na Indiegogo

Zgodnie z zapowiedziami, znane z gry Skullgirls studio Lab Zero Games rozpoczęło w serwisie Indiegogo zbiórkę pieniędzy na Indivisible – dynamiczne platformowe jRPG. Twórcy walczą aż o 1,5 miliona dolarów – i może im się udać zrealizować ten ambitny cel, biorąc pod uwagę, że w ciągu pierwszego dnia trwania akcji zgromadzono ponad 100 tysięcy dolarów, a zakończy się ona dopiero za 40 dni (15 listopada). Rzecz jasna, półtora miliona nie jest kwotą wystarczającą do zrobienia całej gry – jeśli zamiar deweloperów się powiedzie, wydawca produkcji (firma 505 Games) dołoży od siebie jeszcze 2,5 miliona dolarów. Indivisible powstaje w wersjach na PC, PS4 i XOne, ale na premierę gry przyjdzie nam długo poczekać – najwcześniej do stycznia 2018 roku. Osoby zaciekawione tym projektem mogą wypróbować jego grywalny prototyp (do pobrania stąd).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: