Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mount & Blade: Warband - Viking Conquest (PC)
OkładkaMount & Blade: Warband - Viking Conquest (PC)

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest PC

Drugi dodatek DLC do sandboksowego RPG akcji Mount & Blade: Warband, który przenosi akcję gry na tereny Wysp Brytyjskich i Skandynawii, koncentrując się na tytułowych podbojach Wikingów.

To jest dodatek do gry Mount & Blade: Warband.

RPG | TPP | średniowiecze | sandbox | historyczne | wikingowie | RPG akcji

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest Premiera PC

11grudnia2014

pudełko PL

12marca2015

producent: Brytenwalda wydawca: TaleWorlds wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mount & Blade: Warband - Viking Conquest

Mount & Blade II: Bannerlord

Life is Feudal: Your Own

War of the Vikings

Uwaga: Dodatek wydany w Polsce w ramach Mount & Blade Collection .

Viking Conquest stanowi drugie oficjalne rozszerzenie do gry Mount & Blade: Warband z 2010 roku, będącej z kolei samodzielnym dodatkiem do Mount & Blade – sandboksowego RPG akcji w quasi-średniowiecznych realiach wydanego w 2005 roku. Omawiana produkcja powstała na bazie moda Brytenwalda – w jej stworzeniu wzięli udział ci sami ludzie, którzy opracowali modyfikację, pomagając deweloperem ze studia TaleWorlds.

Viking Conquest przenosi akcję w środkowy okres średniowiecza, umiejscawiając ją na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii (tereny dzisiejszej Danii i Norwegii). Rozszerzenie zaopatrzono zarówno w różnorodne formy rozgrywki wieloosobowej (w tym nowe, np. Coastal Assault i Warlord), jak i w tryb jednoosobowy, oferujący nową kampanię fabularną i tradycyjny moduł sandbox.

Kampania fabularna koncentruje się na wydarzeniach z drugiej połowy IX wieku n.e., kiedy to synowie nordyckiego wodza Ragnara Lodbroka przez parę lat organizowali nieskoordynowane wyprawy łupieżcze na królestwa we wschodniej Brytanii, założone przez Anglów i Sasów (były to najazdy prowadzone przez tzw. Wielką Armię Niewiernych). Gracz musi poradzić sobie w tych trudnych czasach, angażując się w walki i polityczne intrygi targające światem i podejmując w związku z nimi właściwe decyzje, co do tego, czyim sojusznikiem zostanie, a z kim wejdzie w konflikt.

Na nową mapę składa się ponad 300 miast, wiosek, zamków itp., reprezentujących 21 różnych królestw i 6 kultur. Świat zamieszkują setki bohaterów niezależnych, z czego ponad 200 to postaci historyczne. Jak wiadomo, Wyspy Brytyjskie oddzielają od Skandynawii rozległe obszary wodne – tym samym w grze pojawiła się nowość w postaci podróży i walk morskich. Nie zabrakło możliwości konstruowania i kupowania różnego rodzaju statków oraz kompletowania drużyn do żeglarskich grabieży. Co istotne, rozgrywka wodna nie została oddzielona od tej na lądzie, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład dokonywać łupieżczych ataków na przybrzeżne osady.

Deweloper przyłożył dużą wagę do zgodności z historią, czego skutkiem jest nie tylko obecność wspomnianych autentycznych postaci, ale także wykorzystanie tylko przedmiotów oraz formacji i jednostek bojowych zgodnych z epoką. Warto też wspomnieć o implementacji rozbudowanego systemu religii i możliwości stawiania własnych obozów oraz wzbogaceniu mechaniki prowadzenia oblężeń.

Viking Conqeust powstało na tym samym silniku, co „podstawka”, zatem grafika w dodatku zdecydowanie nie należy do najpiękniejszych, jednak wprowadzono w niej parę poprawek. Pewnych zmian doczekały się także pozostałe aspekty technologiczne gry, np. ulepszono AI postaci kierowanych przez komputer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mount & Blade: Warband - Viking Conquest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 2.0 GHz/AMD 2.5 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB
 • 1.2 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GT/Radon 2600 HD lub lepsza
 • 1.2 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7