Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 10:39

autor: luckie

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest debiutuje na Steamie

Dziś na Steamie pojawi się Mount & Blade: Warband - Viking Conquest, drugi dodatek DLC do popularnego sandboksa studia TaleWorlds Enertainment. Tytuł da się nabyć również w polskich sklepach.

Kto z Was nigdy nie chciał zostać brodatym Wikingiem? - Mount & Blade: Warband - Viking Conquest debiutuje na Steamie - wiadomość - 2014-12-11
Kto z Was nigdy nie chciał zostać brodatym Wikingiem?

Dziś wieczorem, a konkretnie o 19:00, na Steamie zostanie udostępnione drugie rozszerzenie do gry Mount & Blade: Warband, zatytułowane Viking Conquest. Obecnie tytuł można kupić tam w cenie obniżonej o 20% (11,99 euro, czyli ok. 50 zł). Ze swojej strony polecamy jednak zapoznać się najpierw z sytuacją na polskim rynku, co możecie zrobić dzięki zamieszczonej obok ramce.

Viking Conquest jest komercyjną, rozbudowaną wersją popularnego moda do Warbanda, Brytenwalda. Autorami omawianego DLC jest ekipa odpowiedzialna za modyfikację, wspierana przez twórców oryginału, studio TaleWorlds Enertainment. Drugi niesamodzielny (wymagający podstawowej gry) dodatek do popularnego średniowiecznego sandboksa na PC wprowadza zupełnie nową mapę, obejmującą Wyspy Brytyjskie i część Skandynawii. Jak wskazuje tytuł, rozgrywka skupia się na walecznych Wikingach i ich łupieżczych najazdach na kraje chrześcijańskie. Kampania fabularna została osadzona w drugiej połowie IX w., kiedy synowie nordyckiego wodza Ragnara Lodbroka prowadzili do boju Wielką Armię Niewiernych. Na swojej drodze do sławy i chwały spotkamy słynne postaci historyczne, takie jak Ivara Bez Kości, Sigurda Wężowe Oko, Haralda Pięknowłosego czy Alfreda Wielkiego.

Bitwy morskie są jedną z nowości w dodatku Viking Conquest - Mount & Blade: Warband - Viking Conquest debiutuje na Steamie - wiadomość - 2014-12-11
Bitwy morskie są jedną z nowości w dodatku Viking Conquest

Nowością jest tu możliwość toczenia bitew na morzu oraz łupienia przybrzeżnych osad z pokładów drakkarów. Ponadto gracz może wybudować własną osadę, zasiedlić ją żonami i dziećmi swoich wojowników oraz obsadzić najemnymi pomocnikami. Innowacje pojawiły się również w systemie oblężeń miast i zamków – teraz przed przystąpieniem do szturmu można obniżyć liczebność i morale obrońców za sprawą głodu. Z kolei moduł wieloosobowy otrzymał dwa nowe tryby: Coastal Assault i Warlord.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade: Warband – Viking Conquest