Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 10:32

autor: Góral

Scrolls - karcianka twórców Minecrafta debiutuje na rynku

Dziś ma miejsce premiera nowej produkcji studia Mojang - Scrolls. Karcianka jest już dostępna w wersji na komputery PC, a za kilka godzin powinna się pojawić także w Google Play. Wersja na iPada została przełożona o kilka tygodni.

Scrolls w skrócie:
  • Gatunek: karcianka
  • Deweloper: Mojang
  • Platformy sprzętowe: PC, iOS, Android
  • Data premiery: 11 grudnia 2014 roku (wersja na iOS na początku 2015 roku)

Najnowsza produkcja studia Mojang, karcianka Scrolls, debiutuje dziś na rynku w wersji na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Tytuł można już kupować na PC-tach - wystarczy posiadać konto Mojang i udać się w to miejsce, natomiast wersja na Androida zapewne zostanie udostępniona w ciągu kilku najbliższych godzin. Dodatkowo deweloper poinformował, że projekt pojawi się na iPadach najpewniej na początku przyszłego roku, gdyż wydawanie gier w App Store to „poważna sprawa”. Przypominam również, że cena pełnej wersji została ustalona na pięć dolarów (około 17 zł), natomiast powyżej obejrzycie opublikowany kilka dni temu zwiastun premierowy, prezentujący najważniejsze cechy Scrolls.

Tytuł dostępny był w ramach otwartych, płatnych beta testów od czerwca 2013 roku. Grze w ciągu dwóch miesięcy dostępności wczesnej wersji udało się trafić do 100 tys. osób, jednak wydaje się, że deweloperzy nie byli zadowoleni z popularności produkcji. Przypominam bowiem, że dostęp do bety kosztował niemal 15 euro, a pełna wersja miała być jeszcze droższa. Koniec końców zdecydowano się znacznie obniżyć cenę. Możliwe jednak, że sytuacja ma związek z systemem mikropłatności zastosowanym w Scrolls – tańsza „podstawka” nakłoni do zabawy większą ilość osób, które wydadzą pieniądze na zakupy wewnątrz produkcji.

Scrolls to karcianka od twórców Minecrafta. - Scrolls - karcianka twórców Minecrafta debiutuje na rynku - wiadomość - 2014-12-11
Scrolls to karcianka od twórców Minecrafta.

Przypominam, że najnowszy tytuł twórców Minecrafta jest połączeniem karcianki z turową grą strategiczną, w której najpierw tworzymy własne talie, zbieramy karty, handlujemy nimi, a następnie ruszamy do walki, rozgrywanej na heksagonalnej planszy. Głównym celem jest zniszczenie przynajmniej trzech z pięciu kamiennych posągów znajdujących się za plecami przeciwników.

Deweloperem Scrolls jest słynne studio Mojang, znane przede wszystkim z kultowej już gry Minecraft. Zespół został we wrześniu wykupiony przez koncern Microsoft za astronomiczną kwotę 2,5 mld dolarów, jednak z firmą pożegnał się jej kluczowy pracownik - Markus „Notch” Persson.