Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2014, 10:59

Get On Up, Mów mi Vincent - weekendowe premiery filmowe

Jeśli znajdziecie w przedświątecznej gorączce czas na kinowe premiery, polecam w tym tygodniu filmową biografię Jamesa Browna (Get On Up) i komediodramat z Billem Murrayem (Mów mi Vincent). W ramach bonusu są jeszcze 4 inne debiuty. Zapraszam.

Get On Up

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Zimowe wieczory w kinie od jutra będzie rozgrzewał sam pan Dynamit, James Brown. Autor docenionego filmu Służące bierze się za biografię ojca chrzestnego soulu i podobno wyszło mu to znakomicie, choć najwięcej braw powinniście przeznaczyć dla Chadwicka Bosemana, który nie tyle wciela się w Jamesa Browna, co wręcz się nim staje. W filmie zobaczymy początki legendy, ujrzymy walczącego z przeciwnościami losu i biedą młodziutkiego Jamesa, który szybko wkroczy na drogę prowadzącą do nieśmiertelności. Fanów tej postaci przekonywać nie trzeba, a resztę niech zachęcą ekstatyczne recenzje zza Atlantyku (80% pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes) i duże szanse na aktorską nominację do Oscara dla odtwórcy głównej roli. Get On Up, mili państwo! I „gerappa” też.

  1. Reżyseria: Tate Taylor
  2. Grają: Chadwick Boseman, Dan Aykroyd, Viola Davis, Nelsan Ellis

Mów mi Vincent

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Znacie to: młody naiwny bohater spotyka na swojej drodze doświadczonego życiem gbura. Zderzenie osobowości doprowadzi wszystkich do szczęśliwego finału. Jeden będzie się uczył od drugiego i nawzajem. Będzie śmiesznie, będzie refleksyjnie, będzie gorzko. To taka historia stworzona ku pokrzepieniu duszy. Mów mi Vincent zapowiada się na dokładnie taki film, ale niesłabnący urok Billa Murraya w roli starszego, pijącego alkohol, uprawiającego hazard wykolejeńca o złotym sercu bez wątpienia przyciągnie do kin sporo widzów. Na dokładkę otrzymają oni utalentowaną Naomi Watts i zaskakująco mało komediową Melissę McCarthy (czyżby kolejny komik wkraczający na drogę pełną ról coraz bardziej dramatycznych?). Zwiastun jest bardzo sympatyczny, recenzje zachęcają – poznacie Vincenta?

  1. Tytuł oryginalny: St. Vincent
  2. Reżyseria: Theodore Melfi
  3. Grają: Bill Murrawy, Naomi Watts, Melissa McCarthy, Chris O’Dowd

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. 9 mil (tyle dzieli Maroko i wybrzeże Hiszpanii, a film o tym tytule opowie o przemytnikach narkotyków),
  2. Saint Laurent (drugi w tym roku film o słynnym kreatorze mody, podobno nieco bardziej niegrzeczny),
  3. Macondo (dramat; tytuł filmu do obóz dla uchodźców niedaleko Wiednia, a bohaterem będzie 11-letni uciekinier z Czeczenii),
  4. Dziewczyny (musical – tworzenie piosenek sposobem na problemy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.