Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka War of the Vikings (PC)

War of the Vikings PC

Zaprojektowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej gra akcji, będąca sequelem War of the Roses. Tytuł wyprodukowany został przez szwedzkie studio Fatshark przy wsparciu wydawniczym ze strony firmy Paradox Interactive.

Akcji | TPP | średniowiecze | wikingowie

PC Windows
Okładka War of the Vikings (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15kwietnia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War of the Vikings to nastawiona na sieciowe potyczki drużynowa gra akcji, będąca kontynuacją udanej produkcji War of the Roses. W tytule studia Fatshark możemy opowiedzieć się po stronie Sasów lub Wikingów. Szwedzki deweloper wsławił się przede wszystkim stworzeniem War of the Roses, ale wcześniej był odpowiedzialny za takie tytuły jak Krater: Shadows over Solside, Bionic Commando: Rearmed 2, czy Hamilton’s Great Adventure.

W porównaniu do poprzedniej części rozbudowano możliwości tworzenia i modyfikowania wyglądu postaci. Twórcy jedynie inspirowali się realiami historycznymi, a więc dodali też coś od siebie. W bitwach bierze udział maksymalnie 64 graczy. Największą rolę odgrywa w nich walka w zwarciu, wzbogacona o możliwość używania broni dystansowych. Tradycyjnie premiowane są działania zespołowe, a specjalne perki pomagają określić rolę danego wojownika w drużynie i zwiększają jego określone statystyki.

Poza dużymi bitwami dla 64 graczy deweloper przygotował także tryb Pitched Arena, w którym 32 osoby walczą dosłownie na śmierć i życie. Oznacza to, że po zgonie musimy poczekać do końca rozgrywki, bo nie ma możliwości odrodzenia. Z kolei w trybie Traning Ground możemy przetestować swoje umiejętności i potrenować przed właściwymi potyczkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do War of the Vikings

Klasyfikacja PEGI War of the Vikings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe War of the Vikings

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce 680 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows Vista/7
War of the Vikings - pełna wersja gry studia Fatshark dostępna na Steamie
War of the Vikings - pełna wersja gry studia Fatshark dostępna na Steamie

wiadomość16 kwietnia 2014

Za nami oficjalna premiera gry War of the Vikings. Kontynuacja popularnej produkcji War of the Roses od wczoraj jest dostępna na Steamie w pełnej wersji. Dotychczas można było ją nabyć w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”.

War of the Vikings - opóźnienie premiery na kwiecień
War of the Vikings - opóźnienie premiery na kwiecień

wiadomość6 marca 2014

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że gra War of the Vikings ukaże się w cyfrowej dystrybucji na PC w połowie kwietnia bieżącego roku. Mamy więc do czynienia z opóźnieniem premiery, do tej pory zaplanowanej na początek marca.

War of the Vikings zadebiutuje na początku marca
War of the Vikings zadebiutuje na początku marca

wiadomość30 stycznia 2014

Producent wykonawczy ze studia Fatshark ogłosił, że finalna wersja sieciowej gry akcji War of the Vikings zadebiutuje na początku marca 2014 roku. Ponadto produkcja, obecnie dostępna w programie wczesnego dostępu na Steamie, wczoraj otrzymała pokaźną aktualizację.

War of the Vikings z darmowym weekendem na Steamie
War of the Vikings z darmowym weekendem na Steamie

wiadomość6 grudnia 2013

Firma Paradox Interactive, wydawca War of the Vikings, udostępniła nadchodzącą grę akcji w ramach darmowego weekendu na Steamie. Dodatkowo opublikowano nowy zwiastun.

War of the Vikings - zapowiedziano kontynuację War of the Roses
War of the Vikings - zapowiedziano kontynuację War of the Roses

wiadomość7 sierpnia 2013

W pierwszym kwartale 2014 roku zadebiutuje gra War of the Vikings, będąca kontynuacją udanej sieciowej produkcji War of the Roses z ubiegłego roku. Za stworzenie nadchodzącego tytułu po raz kolejny odpowiada studio Fatshark, a wydawcą jest firma Paradox Interactive.