Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka War of the Vikings (PC)
OkładkaWar of the Vikings (PC)

War of the Vikings PC

Zaprojektowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej gra akcji, będąca sequelem War of the Roses. Tytuł wyprodukowany został przez szwedzkie studio Fatshark przy wsparciu wydawniczym ze strony firmy Paradox Interactive.

Akcji | TPP | średniowiecze | wikingowie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War of the Vikings Premiera PC

15kwietnia2014

producent: Fatshark wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

War of the Vikings to nastawiona na sieciowe potyczki drużynowa gra akcji, będąca kontynuacją udanej produkcji War of the Roses. W tytule studia Fatshark możemy opowiedzieć się po stronie Sasów lub Wikingów. Szwedzki deweloper wsławił się przede wszystkim stworzeniem War of the Roses, ale wcześniej był odpowiedzialny za takie tytuły jak Krater: Shadows over Solside, Bionic Commando: Rearmed 2, czy Hamilton’s Great Adventure.

W porównaniu do poprzedniej części rozbudowano możliwości tworzenia i modyfikowania wyglądu postaci. Twórcy jedynie inspirowali się realiami historycznymi, a więc dodali też coś od siebie. W bitwach bierze udział maksymalnie 64 graczy. Największą rolę odgrywa w nich walka w zwarciu, wzbogacona o możliwość używania broni dystansowych. Tradycyjnie premiowane są działania zespołowe, a specjalne perki pomagają określić rolę danego wojownika w drużynie i zwiększają jego określone statystyki.

Poza dużymi bitwami dla 64 graczy deweloper przygotował także tryb Pitched Arena, w którym 32 osoby walczą dosłownie na śmierć i życie. Oznacza to, że po zgonie musimy poczekać do końca rozgrywki, bo nie ma możliwości odrodzenia. Z kolei w trybie Traning Ground możemy przetestować swoje umiejętności i potrenować przed właściwymi potyczkami.

Ostatnia modyfikacja 20 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI War of the Vikings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

War of the Vikings Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce 680 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows Vista/7