Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 10:35

autor: Sarge

War of the Vikings - zapowiedziano kontynuację War of the Roses

W pierwszym kwartale 2014 roku zadebiutuje gra War of the Vikings, będąca kontynuacją udanej sieciowej produkcji War of the Roses z ubiegłego roku. Za stworzenie nadchodzącego tytułu po raz kolejny odpowiada studio Fatshark, a wydawcą jest firma Paradox Interactive.

Firma Paradox Interactive zapowiedziała grę War of the Vikings autorstwa studia Fatshark. Jest to kontynuacja War of the Roses, a więc po raz kolejny otrzymamy dynamiczną produkcję nastawioną na wielkie bitwy w trybie multiplayer.

W War of the Vikings opowiemy się po stronie Sasów lub Wikingów. Możliwości tworzenia i modyfikowania wyglądu postaci mają być jak najbardziej rozbudowane. Twórcy zaznaczają, że jedynie „inspirują się” realiami historycznymi, a więc zapewne dodadzą też coś od siebie. W bitwach weźmie udział maksymalnie 64 graczy. Największą rolę odegra w nich walka w zwarciu, wzbogacona o możliwość używania broni dystansowych.

Tradycyjnie premiowane będą działania zespołowe, a specjalne perki pomogą określić rolę danego wojownika w drużynie i zwiększą jego określone statystyki. Poza dużymi bitwami dla 64 graczy deweloper przygotowuje także tryb Pitched Arena, w którym 32 osoby będą walczyć dosłownie na śmierć i życie. Oznacza to, że po zgonie poczekamy do końca rozgrywki, bo zabraknie możliwości odrodzenia. Z kolei w trybie Traning Ground przetestujemy swoje umiejętności i potrenujemy przed właściwymi potyczkami.

War of the Vikings zadebiutuje w pierwszym kwartale 2014 roku wyłącznie na PC. Studio Fatshark z okazji zapowiedzi udostępniło krótki, niepokazujący zbyt wiele teaser. Zainteresowani mogą na oficjalnej stronie internetowej zgłaszać się do testów wersji alfa, jednak na razie nie znamy dokładnej daty ich rozpoczęcia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

War of the Vikings

War of the Vikings