Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 10:35

autor: Sarge

War of the Vikings - zapowiedziano kontynuację War of the Roses

W pierwszym kwartale 2014 roku zadebiutuje gra War of the Vikings, będąca kontynuacją udanej sieciowej produkcji War of the Roses z ubiegłego roku. Za stworzenie nadchodzącego tytułu po raz kolejny odpowiada studio Fatshark, a wydawcą jest firma Paradox Interactive.

Firma Paradox Interactive zapowiedziała grę War of the Vikings autorstwa studia Fatshark. Jest to kontynuacja War of the Roses, a więc po raz kolejny otrzymamy dynamiczną produkcję nastawioną na wielkie bitwy w trybie multiplayer.

W War of the Vikings opowiemy się po stronie Sasów lub Wikingów. Możliwości tworzenia i modyfikowania wyglądu postaci mają być jak najbardziej rozbudowane. Twórcy zaznaczają, że jedynie „inspirują się” realiami historycznymi, a więc zapewne dodadzą też coś od siebie. W bitwach weźmie udział maksymalnie 64 graczy. Największą rolę odegra w nich walka w zwarciu, wzbogacona o możliwość używania broni dystansowych.

Tradycyjnie premiowane będą działania zespołowe, a specjalne perki pomogą określić rolę danego wojownika w drużynie i zwiększą jego określone statystyki. Poza dużymi bitwami dla 64 graczy deweloper przygotowuje także tryb Pitched Arena, w którym 32 osoby będą walczyć dosłownie na śmierć i życie. Oznacza to, że po zgonie poczekamy do końca rozgrywki, bo zabraknie możliwości odrodzenia. Z kolei w trybie Traning Ground przetestujemy swoje umiejętności i potrenujemy przed właściwymi potyczkami.

War of the Vikings zadebiutuje w pierwszym kwartale 2014 roku wyłącznie na PC. Studio Fatshark z okazji zapowiedzi udostępniło krótki, niepokazujący zbyt wiele teaser. Zainteresowani mogą na oficjalnej stronie internetowej zgłaszać się do testów wersji alfa, jednak na razie nie znamy dokładnej daty ich rozpoczęcia.