Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 10:15

autor: Sarge

War of the Vikings - opóźnienie premiery na kwiecień

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że gra War of the Vikings ukaże się w cyfrowej dystrybucji na PC w połowie kwietnia bieżącego roku. Mamy więc do czynienia z opóźnieniem premiery, do tej pory zaplanowanej na początek marca.

Firma Paradox Interactive ujawniła nową datę premiery gry War of the Vikings. Produkcja studia Fatshark zadebiutuje 15 kwietnia bieżącego roku, a więc ponad miesiąc później, niż do tej pory planowano. Jeszcze niedawno twórcy informowali, że ich dzieło ukaże się w pełnej wersji na początku marca. Nie zdradzono, co jest przyczyną opóźnienia, więc stawiamy na standardową „chęć jak największego dopieszczenia produktu”. Warto przypomnieć, że w War of the Vikings zagrać można już teraz. Tytuł jest bowiem dostępny na Steamie w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”. Można go zakupić za 18,99 euro (ok. 80 zł) lub o 10% taniej, jeśli w swojej Bibliotece Steam macie przypisane inne produkcje wydane przez Paradox Interactive – mowa o Mount & Blade lub War of the Roses. Nabywając grę we wczesnej wersji, w połowie kwietnia dostaniecie automatycznie dostęp do końcowego produktu.

W grze War of the Vikings staniemy po stronie Sasów lub Wikingów w epickich bitwach - War of the Vikings - opóźnienie premiery na kwiecień - wiadomość - 2014-03-06
W grze War of the Vikings staniemy po stronie Sasów lub Wikingów w epickich bitwach

Warto dodać, że gra War of the Vikings jest też dostępna na Steamie w dwóch bogatszych edycjach. Pierwsza z nich – Blood Eagle - oferuje m.in. cyfrowy album z grafikami koncepcyjnymi, ścieżkę dźwiękową i unikatowe przedmioty. Zestaw kosztuje 27,99 euro (ok. 117 zł). Z kolei w skład Valhalla Edition wchodzą nie tylko powyższe bonusy, ale też dodatkowe elementy ekwipunku, soundtrack w wersji rozszerzonej, cyfrowy poradnik oraz przepustka gwarantująca darmowy dostęp do nowej zawartości, jaka zostanie wydana w przyszłości. Cena tego pakietu to 134,99 euro (ok. 565 zł).

War of the Vikings to drużynowa gra akcji nastawiona na sieciowe potyczki, będąca kontynuacją War of the Roses. W najnowszej produkcji studia Fatshark opowiadamy się po stronie Sasów lub Wikingów. W bitwach może wziąć udział nawet 64 graczy, a w porównaniu do poprzedniej części rozbudowano m.in. możliwości tworzenia i modyfikowania wyglądu postaci. Tytuł ukaże się w cyfrowej dystrybucji na PC.