Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 10:17

autor: Draug

War of the Vikings zadebiutuje na początku marca

Producent wykonawczy ze studia Fatshark ogłosił, że finalna wersja sieciowej gry akcji War of the Vikings zadebiutuje na początku marca 2014 roku. Ponadto produkcja, obecnie dostępna w programie wczesnego dostępu na Steamie, wczoraj otrzymała pokaźną aktualizację.

„Wojna wikingów” rozpocznie się w niecałe dwa lata po inicjacji „Wojny Róż”… - War of the Vikings zadebiutuje na początku marca - wiadomość - 2014-01-30
„Wojna wikingów” rozpocznie się w niecałe dwa lata po inicjacji „Wojny Róż”…

Miłośników drużynowych gier akcji w historycznych klimatach zapewne ucieszy wieść, że War of the Vikings – kontynuacja całkiem ciepło przyjętego War of the Roses z 2012 roku – zadebiutuje za niewiele ponad miesiąc, bo na początku marca. Taką informację podał Gordon Van Dyke, producent wykonawczy ze studia Fatshark. Twórca nie był w stanie wskazać dokładnej daty, ale powiedział, że deweloper „celuje w tak wczesny moment w marcu, jak to tylko możliwe”. Przypomnijmy, że entuzjaści „wojny wikingów” mogą cieszyć się omawianym tytułem dzięki programowi wczesnego dostępu na Steamie, w którym gra jest dostępna od początku października ubiegłego roku.

Zaledwie wczoraj produkcja (będąca już w fazie beta testów) otrzymała ostatnią dużą aktualizację przed oficjalnym debiutem, zmieniającą numer wersji gry na 0.9.0. Dodano samouczek, a także mechanikę indywidualizacji wojowników, umożliwiającą zmianę takich elementów jak broda, płaszcz czy okrzyki wydawane na polu bitwy. Ponadto zwiększono dostępny asortyment oręża oraz uzupełniono system zdobywania waluty i punktów doświadczenia o czasowy mnożnik. Warto również zwrócić uwagę na zmiany w warstwie dźwiękowej produkcji – od teraz postacie po obu stronach konfliktu posługują się odmiennymi językami (islandzkim w przypadku wikingów i staroangielskim, jeśli chodzi o Sasów).

…i z pewnością będzie nie mniej krwawa. - War of the Vikings zadebiutuje na początku marca - wiadomość - 2014-01-30
…i z pewnością będzie nie mniej krwawa.

War of the Vikings w programie Steam Early Access nadal kosztuje 18,99 euro (w przeliczeniu około 80 zł). Dostępne są też dwie edycje specjalne. Blood Eagle (27,99 euro / ok. 118 zł) oferuje między innymi cyfrowy album z grafikami koncepcyjnymi, ścieżkę dźwiękową i unikatowe przedmioty w grze. Z kolei Valhalla (134,99 euro / ok. 569 zł) uzupełnia powyższe bonusy o dodatkowe elementy ekwipunku, soundtrack w wersji rozszerzonej, cyfrowy poradnik oraz gwarancję darmowego dostępu do wszelkiej zawartości, o jaką gra zostanie wzbogacona w przyszłości. Dzieło studia Fatshark powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i dystrybucji cyfrowej.